Звезда на победу од Ф4 WABA лиге

82

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Медвешчак у 6.колу WABA Суперлиге, 70-53 (26-14, 12-10, 19-9, 13-20).

Веома битна победа црвено-белих дама у борби за место које води на завршни турнир регионалног такмичења. Звезда је након два везана пораза победом задржала четврту позицију и у преостала два меча потребна је једна победа за потврду пласмана на Ф4.

Након почетне предности гошћи из Загреба, Звезда је серијом 10-0 преузела предност, азатим новом серијом од осам везаних поена, уз две тројке Богићевић и Прље, дошла до двоцифрене предности на крају првих десет минута, 26-14.

Константна двоцифрена и сигурна предност и у другој четвртини, у којој се играло доста чврсто, Звезда поенима Милице Бојовић на одмор између два полувремена иде са +14, 38-24.

У трећој четвртини, шампион Србије је преломио сусрет. Црвено-беле су предвођене Снежаном Богићевић у серији 10-0 отклониле све сумње око победника сусрета у Железнику. У последњем кварталу гошће су успеле само да смање предност, до коначних 70-53.

Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 17 поена, пратила је Александра Катанић са дабл-дабл остварењем – 11 поена и 11 скокова, уз 6 асистенција.

Црвено-беле у наредном колу гостују шампиону региона екипи Цинкарна из Цеља.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 2 (4ск 3ас), Стјепановић 8 (4ск 4ас), Тешић, Прља 7 (4ск 2ас), Богићевић 17 (6ск), Зукановић, А.Катанић 11 (11ск 6ас 4укл), Ђокић, Наумчев 6 (2ас), Бојовић 6, Ђорђевић 8 (9ск 2ас), Јовановић 5 (2ск).

Претходни текстЦрвена звезда – Шамот 33:23 (15:12)