Црвена звезда – Шамот 33:23 (15:12)

132

Рукометаши Црвене звезде савладали су Шамот 65 из Аранђеловца у оквиру ванредног 17.кола Суперлиге Србије, 33:23 (15:12).

Пред меч са Шамотом велики проблем је имао Ненад Перуничић у виду повреде капитена Дејана Бабића. Већ дуже одсутни су Александар Бабић и Марко Милосављевић, али су њихови саиграчи успели да остваре другу узастопну победу.

Екипа из Аранђеловца је била конкурентна у првих 20 минута меча. Екипе су се смењивале у вођству до тог периода, видели смо шест промена предности, Шамот је имао и два гола разлике у 18.минуту (6:8), али су црвено-бели у серијама постизали голове и брзо преокренули резултат до полувремена. Звезда је могла и са убедљивијом разликом да оде на одмор, али је Шамот казнио грешке и преко Глишића смањио на 15:12 после првих 30 минута.

У наставку константна Звездина предност, а са две велике серије црвено-бели су дефинитивно преломили сусрет у своју корист. У периоду од 44. до 49.минута Звезда је серијом 6:0, захваљујући чврстој одбрани и Пејчиновићу стигла до 26:18, да би у финишу са пет везаних голова стигла и до двоцифрене предности (30:20), коју је очувала до краја сусрета, блистао је и Немања Љубеновић на голу – 33:23.

Петар Бугариновић са 7 голова најефикаснији у редовима Црвене звезде, пратили су га капитен Младен Шотић и Алекса Кљајић са по 6 голова. Ненад Мандић је сјајно разигравао саиграче. А за играча утакмице проглашен је Звездин голман Александар Пејчиновић.

У наредном колу Црвена звезда гостује лидеру на табели, нишком Железничару.

Београд, дворана: ЦКС „Шумице“. Гледалаца: 150. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 2 (1), Шамот 5 (2). Искључења: Црвена звезда 12 минута, Шамот 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 6, Радисављевић 2, Хорват 1, Николић, Ивановић 2, Пешић, Љубеновић, Бугариновић 7, Пејчиновић, Рајичевић, Мандић 1, Кљајић 6, Зејак 3, Ђурковић 5. Тренер: Ненад Перуничић

ШАМОТ: Милићевић, Илић, Ранковић 5, Радосављевић 1, Савић, Прашчевић 1, Чоловић, И.Ђорђевић, Глишић 2, Ломић 2, Милинић 6, Николић 1, Живковић 2, Стојковић 3, Митровић, В.Ђорђевић. Тренер: Мирко Обрадовић