Пораз Звезде у Загребу

54

Црвено-бели поражени од Цедевите 79:74 у неизвесној завршници дербија 5. кола АБА лиге јтд. Најефикаснији Рочести са 18 поена, Бјелица убацио 12, Фелдин и Антић по 11. Следи пут у Москву на меч са Химкијем.

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у дербију 5. кола АБА лиге пошто су изгубили у Загребу од Цедевите 79:74 (19:18, 20:21, 24:22, 16:13)

Црвено-беле, који су поражени после још једне неизвесне завршнице, мање од 48 сати након тешке евролигашке утакмице, предводио је Тејлор Рочести са 18 поена, Милко Бјелица је додао 12, а Џејмс Фелдин 11.

Врло тврда и очекивано неизвесна утакмица, два тима која ће се борити за сам врх АБА лиге одлучен је у последњим минутима, након изједначеног првог полувремена у коме су се тимови смењивали у вођству, које је највише износило неколико поена са обе стране.

У другом делу Цедевита се прва одвојила на +5 након поготка Мусе за 46:41, али су брзо узвратили црвено-бели поенима Јовановића и Фелдина за 46:49.

Кош за кош играло се до последње секунде треће деонице, коју је оконао Вил Чери поенима за 61:59 за домаћина.

Црвенобели су поново повели у овој утакмици у 35.минуту након сјајног ролинга и поготка о таблу Бјелице за 65:67, након тројке Катића и мини серије домаћина за 71:67 тренер Алимпијевић је затражио тајм аут, који је пријао кошаркашима Црвене звезде мтс. Након убачених пенала Рочестија првак Србије и АБА лиге је повео 72:71… и онда стао.

Добрић је промашио цео обруч на +1 за Цедевиту, Николс је поентирао са пенала и Цедевита је повела 75:72.

Ту минималну, али значајну предност за овако чврсту утакмицу домаћин је одржао до самог краја и забележио победу.

КК Црвена звезда мтс:

Радичевић, Давидовац 3, Лазић 4, Лазаревић, Антић 11, Добрић 4, Фелдин 11, Јанковић, Рочести 18+6 ас, Лесорт 2, Јовановић 9 + 7ск,Бјелица 12.

Одмах након ове утакмице, црвено-бели који тренутно имају скор 3-2 и наредног понедељка дочекују екипу МЗТ-а, путују за Москву, на утакмицу 3.кола Евролиге са Химкијем у Москви. Повратак у Београд планиран је за среду, а већ у четвртак следи и утакмица 4.кола Евролиге против Макабија у „Београдској Арени“.