Милојевић: Подижемо форму

50

Шеф стручног штаба Црвене звезде Владан Милојевић после утакмице са Иртишом рекао је да је Црвена звезда била бољи тим.

Била је ово утакмица коју смо контролисали, имали посед, систем са блоком који је функционисао добро. Тражили смо стрпљење и простор да пробијемо. Знало се да неће бити много шанси. Иртиш је претио из прекида, то им је јако оружје јер имају високе играче. Код резултата 1:0 смо контролисали меч, а нисам добро видео шта се десило у том 93. минуту. Рећи ћу нешто што би рекао сваки тренер на свету, јако је тешко када примите гол у надокнади времена, а имали сте повољан резултат. Доста смо коректно одиграли против екипе која је у форми, а имамо доста простора за напредак. Имали смо два нова играча, Јовичића и Кангу који није прошао припреме са екипом. Радује ме да подижемо физичку припрему и форму из утакмице у утакмицу.

Грешка из 93. минута је нешто што се, по речима тренера, може десити свакоме.

Нисам од оних којих би издвајали играче, нити своје нити противничке екипе. Иртиш је пре свега добар и компактан тим. Не може екипа да се прави једним тренингом. Потребно је време и стрпљење. Играчи треба да се познају, да једни друге прихвате. Ситуација из 93. минута се дешава, то је фудбал. На нашу жалост догодило се нама, а Иртишу је донело срећу. Лош тренутак, индивидуална грешка која може да баци у сенку то што је задња линија доста добро функционисала током целе утакмице — рекао је Милојевић.

Претходни текстИртиш – Црвена звезда 1:1 (0:0)
Следећи текстМилијаш: Добра шанса пред реванш