Црвено-бели у полуфиналу Купа Србије

84

Рагбисти Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Србије након победе у четвртфиналу над Радничким резултатом 10:36.

Сусрет на Ади Циганлији против београдског Радничког имао је два различита полувремена. Може се рећи, да је Раднички већ по традицији одиграо одлично прво полувреме и прописно намучио лидера А групе. Звезда је водила до 21. минута резултатом 10:0, али је Раднички есејима Атанаса Тримческог и Ђорђа Гака изједначио резултат. Ипак, Звезда је на полувреме отишла са вођством од 14:10, захваљујући есеју Слободана Манака у 37. минуту.

У другом делу утакмице Звезда је постигла 5 есеја, укупно 8, и на тај начин дошла до тријумфа и пласмана у полуфинале Купа Србије. У полуфиналу чека је још један окршај са Дорћолом, пети ове сезоне. Звезда је досад добила три дербија, два у Првој лиги Србије и један у Балканској лиги, али је у првом одмеравању снага изгубила у Супер Купу Србије.

Раднички – Црвена звезда 10:36 (10:14)

Београд, 21. мај 2017, стадион: Ада Циганлија, гледалаца: 100, судија: Милош Милинковић (Београд).

Поени за Раднички Београд: Есеја 2 – Ђорђе Гак 26 мин, Атанас Тримчески 34 мин, голови: Стефан Новаковић 1/2.

Поени за Црвену звезду: Есеја 8 – Милош Ђалић 10 и 51 мин, Војислав Дедић 21 мин, Слободан Манак 37 мин, Милош Зоговић 43 мин, Вук Штрбац 48 мин, Рајко Трифуновић 58 мин, Петар Милановић 77 мин.

Раднички Београд: Александар ЦВЕТКОВИЋ, Мирко КАТАНИЋ, Богран РАИЧЕВИЋ, Никола РАДИВОЈЕВИЋ, Вук ТОМИЋ, Јован ГРУБИШИЋ, Никша УНКОВИЋ, Илија ТИНТОР, Дарко СТОШИЋ, Александар ПАНТЕЛИЋ, Атанас ТРИМЧЕСКИ, Ђорђе ГАК, Стефан НОВАКОВИЋ. Резерве: Марко ЈАКОВЉЕВИЋ, Иван АНДРИЋ, Михаило ТОМИЋ.

Црвена звезда: Милош ЗОГОВИЋ, Вук ШТРБАЦ, Драган ВАСИЉЕВИЋ, Петар МИЛАНОВИЋ, Рајко ТРИФУНОВИЋ, Владислав ДЕДИЋ, Стефан НИКОЛИЋ, Урош ПЕТРОВИЋ, Драган КРАЊЧЕЦ, Ненад ЖУЈИЋ, Матеј БАЈИЋ, Милош ЋАЛИЋ, Слободан МАНАК. Резерве: Анђелко КУЗМАНОВИЋ, Душан НОВАКОВ, Војислав ДЕДИЋ, Дејан РЕМЕТИЋ.

Претходни текстЈуниорке одбраниле титулу!