Пораз у Морачи, „мајсторица“ у Београду

88

Кошаркаши Будућности савладали су Црвену звезду мтс 63:57 (13:13,20:10,9:14, 21:20) у „Морачи“ и изборили „мајсторицу“ у полуфиналу АБА лиге, 4. априла у Београду.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде мтс био је Марко Гудурић са 17 поена, Нејт Волтерс је додао 11, а Бранко Лазић 9 поена.

Црвено-бели су добро отворили утакмицу и повели са 4:0, али ке екипа Будућности након три минута игре без коша, тројком Савовића отворила серију од 9-0. Од тог тренутка екипа Црвене звезде мтс је била у резултатском заостатку до краја прве деонице која је завршена резултатом 13:13.

У тврдој утакмици са мало поена, друга деоница, испоставило се, била је преломна, јер су је домаћи добили резултатом 20:10. У 16.минуту након поготка Џенкинса, црвено-бели су повели 21:20, али је уследио одговор домаћина у виду серије од 9:0, коју је прекинуо Лука Митровић двојком у 19.минуту.

У другом полувремену, екипа Црвене звезде је покушавала да ухвати резултатски прикључак, дефицит од 10 поена са полувремена је преполовљен при резултату 42:37 након двојке Гудурића. Још већа шанса да се приђе екипи Будућности испуштена је са две промашене тројке Бјелице и Гудурића. У последњој деоници, црвено-бели су поново након убачених слободних бацања Џенкинса пришли на 42:48, касније у 35.минуту након двојке Волтерса на 47:52, али су домаћи одговорили новом серијом 8-2, закључно са убаченим пеналима Гордића и мирно привели меч крају.

КК Црвена звезда мтс: Волтерс 11, Томпсон 2,Дангубић 2, МИтровић 4,Лазић 9, Добрић, Симоновић 3,Џенкинс 5,Јовић,Гудурић 17,Кузмић 4,Бјелица.

Црвено-бели су поново имали проблема са шутем споља (за три поена 24-5), али не треба заборавити на чињеницу да им је ово већ 60та утакмица у сезони, која се наставља већ у петак утакмицом 29.кола ЕВролиге са Униксом у „Комбанк Арени“.

Мајсторица у полуфиналној серији АБА лиге на програму је наредног уторка 4.априла у Београду.