Звездини одбојкаши водили 2:0, па изгубили

78

Одбојкаши Црвене звезде доживели су и четврти пораз у Суперлиги Србије. Црвено-бели су у 14. колу изгубили, на свом паркету, од Рибнице резултатом 2:3, по сетовима 25:16, 25:22, 27:29, 21:25, 16:18, после 126 минута игре.

Шампиони Србије су имали вођство од 2:0 у сетовима и меч лопту, али нису успели да то претворе у победу. Рибница је своје шансе искористила и направила велики преокрет за други тријумф над Црвеном звездом у овој сезони.

Након почетног вођства гостију од 4:7, Црвена звезда је успоставила контролу над игром и резултатом и преокренула на 9:8. Серијом од 10:1 црвено-бели су стекли недостижну предност 19:11. Имала је Звезда осам сет лопти, а прву је искористио Душан Стојсављевић за вођство од 25:16.

Други сет је био знатно узбудљивији. Ривали су се смењивали у вођству, а Рибница је са три поена у низу натерала Кобиљског да затражи тајм аут при резултату 8:10. Црвено-бели су освојили четири од наредних пет поена и поеном Немање Машуловић одлазе на технички тајм са минималном предношћу. Поново је уследила резултатска „клацкалица“, а серијом од 1:5 гости стижу до вођства од 18:21, па је Кобиљски затражио и други предах. Тајм аут је уродио плодом пошто је Звезда фуриозно завршила други сет, дозволивши противнику још само један поен. Блоком Николе Вељовића наша екипа је дуплирала вођство – 25:22.

Црвена звезда је повела са 7:4 у трећем сету, играла врло добро и чинило се да ће лако до победе. Ипак, гости се нису предавали. Серијом од 1:7 преокренули су резултат у своју корист, а са предношћу од 9:12 отишли на технички тајм аут. Црвено-бели су успели да смање, а онда и изједначе 15:15. Блоком Вука Милутиновић наш тим је повео са 17:16, а онда су се поени освајали у серијама. Прво су гости везали три, а потом и екипа Драгана Кобиљског три за нову минималну предност. Међутим у самој завршници Краљевчани стижу до две сет лопте које нису искористили, а Немања Машуловић блоком доноси нашем тиму меч лопту (25:24). Одбојкаши Рибнице поново долазе до предности коју су материјализовали после пете сет лопте – 27:29.

Освојени сет дао је крила гостима који су на половини четвртог периода игре имали предност од 8:12. Одржавали су Краљевчани вођство све до 14:17 када је на сервис линију стао Стојсављевић који је одличним сервисима омогућио да Благојевић и Милутиновић изједначе резултат, а онда је асом донео минималну предност нашем тиму. Међутим, гости су нанизали три поена и стечену предност нису испуштали до краја сета. Изједначили су резултатом 21:25 и меч увели у пети и одлучујући сет.

Црвено-бели су имали предност од 6:4, а онда је Рибница преокренула са четири поена у низу од којих је Окошановић освојио два ас сервисима. Са три везана поена Звезда је изједначила на 10:10. Ипак, Краљевчани успевају да се „одлепе“ и дођу до две меч лопте. После сервис грешке гостију, Благојевић је поентирао за ново изједначење. Имали су одбојкаши Рибнице још три меч лопте, трећу су искористили и великим преокретом савладали шампиона – 16:18.

Наредног викенда одбојкаши Црвене звезде ће гостовати у Крагујевцу где ће им домаћин бити Раднички.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РИБНИЦА 2:3 (25:16, 25:22, 27:29, 21:25, 16:18)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 200. Судије: Јован Јовановић и Бранислав Јованчић. Трајање меча: 126 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић, Јевтић (либеро), Петровић, Гмитровић 12, Машуловић 11, Милутиновић 8, Нејић, Стојсављевић 15, Благојевић 21, Вељовић 4. Нису играли: Самарџић и Мунћан. Тренер: Драган Кобиљски.
РИБНИЦА: Илић 12, Ненадић 16, Стефановић 9, Окошановић 24, Марковић, Моцић (либеро), Ћосић 1, Вилимановић 7, Ст. Миловановић 11, Сл. Миловановић. Нису играли: Пауновић и Савић. Тренер: Бошко Мачужић.

Претходни текстМилијаш: Дошао сам због титуле!
Следећи текстРадоњић: Дати максимум у датим околностима