Победа у Костолцу десета у Суперлиги

103

Црвена звезда је савладала Рудар у Костолцу након неизвесне завршнице 27:26 (17:12) у 12.колу и забележила десети тријумф у Суперлиги. Најефикаснији су били Продановић, Љубојевић и Матичић са по 5 голова.

Црвено-бели су нанели први пораз Рудару на свом паркету, а Ненад Перуничић није могао да рачуна на Милана Ћоровића. Црвена звезда је одлично стартовала у Костолцу, имала контролу над утакмицом и на полувреме отишла са пет голова предности, голом Мошића у последњем минуту првог дела.

И друго полувреме су добро отворили лидери Суперлиге, стигли до седам голова предности у 35.минуту (13:20), имали константну предност до финиша, али је уследио пад у игри, што је Рудар успео да искористи и дође до изједначења у 56.минуту (24:24). Гол за победу постигао је Виктор Матичић два минута пре краја утакмице са седам метара.

Најефикаснији су били Продановић, Љубојевић и Матичић са по пет голова, у редовима Рудара Недељковић је постигао 7 голова.

Црвена звезда је забележила десету победу у Суперлиги, прва стигла до двоцифреног броја победа и задржала прво место на табели са 21 бодом.

У наредном колу у Шумице стиже Морава, а у среду следи дуел четвртфинала Купа против РК БАСК Соко.

Рудар – Црвена звезда 26:27 (12:17)
Костолац, Спортска хала. Гледалаца: 800. Судије: Никола Радуловић, Златан Савић (Београд). Седмерци: Рудар 5 (2), Црвена звезда 2 (1). Искључења: Рудар 4, Црвена звезда 10 минута.
РУДАР: Стајковић (5 одбрана), Уранкар (5 одбрана), Драговић, Аврамовић 5, Огњановић, Тица, Бечејац 2, Богдановић, Шукић 1, Димитријевић 5, Милошевић 3, Недељков 1, Недељковић 7 (2), Божић, Мердовић 2.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 3, Павловић, Мошић 4, Продановић 5, Андрејевић, Гачевић, Љубојевић 5, Љубеновић, Милосављевић, Шћепановић 1, Златановић, Матичић 5 (1), Д. Бабић 2, Кљајић 1, Леовац, А. Бабић 1.