Рукометаши убедљиви на премијери

151

Рукометаши Црвене звезде успешно су започели нову сезону. У Шумицама, Звезда је била убедљива против Рудара из Костолца 33:26. Најефикаснији је био Ћоровић са 7 голова.

Звездини рукометаши су добро отворили меч и брзо направили почетну разлику, па су у 10.минуту водили 6:2. До краја полувремена, Рудар се постепено приближавао, да би на полувреме отишао са два гола минуса, 15:13.

У другом полувремену, Рудар је успео да дође до резултатског повратка, у 39.минуту је било 19:18 за Звезду, али су тада дошли до изражаја квалитет и физичка спрема, па су изабраници Ненада Перуничића „упалили моторе“ и серијом 7:0 у наредних 10 минута решили утакмицу у своју корист.

До краја меча, Звезда је одржавала плус седам и дошла до прве, убедљиве победе. Најефикаснији међу Звездиним рукометашима је био Милан Ћоровић са 7 голова. Виктор Матичић је постигао 6, Младен Шотић 4. У Рудару, Димитријевић је постигао 7 голова.

У наредном колу Звездини рукометаши гостују у Великој Плани, екипи Мораве, која је на отварању сезоне поражена у Панчеву, од Динама (25:31).

Црвена звезда – Рудар 32:26 (15:13)
Београд. Дворана: Шумице. Гледалаца: 300. Судије: Савић и Радуловић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 5 (5), Рудар 5 (3). Искључења: Црвена звезда 8, Рудар 4.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 4, Павловић 2, Мошић 1, Ћоровић 7, Продановић 2 (1), Андрејевић 2, Гачевић 1, Љубеновић, Шћепановић 2, Златановић, Милутиновић, Матичић 6 (4), Д.Бабић 2, Кљајић 1, Леовац, А.Бабић 2. Тренер: Ненад Перуничић.
РУДАР: Стајковић, Драговић 2, Аврамовић 2, Тица 1, Бечејац 1, Копања, Уранкар, Богдановић, Јеловац, Шукић 2, Димитријевић 7, Милошевић 4, Недељков 2, Недељковић 5, Божић, Мердовић. Тренер: Драган Ајдачић.