Лака победа Звезде у Панчеву

53

Кошаркаши Црвене звезде Телеком забележили су нову победу у кошаркашкој Суперлиги Србије, пошто су у Панчеву победии домаћи Тамиш са 94:57 (23:12,25:18,24:11,22:16). Јубилеј Симоновића и готово идентична победа као у Београду.

Пред 1500 гледалаца у дворани „Стрелиште“ црвено-бели су дошли лако до нових бодова, и то готово идентичним резултатом као и на старту Суперлиге, када су славили у Београду са 94:54.

Најефикаснији у екипи браниоца трофеја у домаћој лиги био је Никола Ребић са 17 поена, пратио га је капитен Лука Митровић са 14 (већину поена постигао је у првом полувремену), док је Марко Симоновић, који је у среду увече одигра 200 меч у црвено-белом дресу, убацио 15 поена. Као што је тренер црвено-белих и најавио пре меча, Теренс КИнси није играо у Панчеву због лакше повреде.

Питање победника у Панчеву није се постављало од првог минута, црвено-бели су повели са 9-0, домаћин је припретио и смањио на 8-11, али је од тог тренутка на паркету „Стрелишта“ постојао само један тим. После прве деонице Црвена звезда је имала 23-12, на полувремену је било 48-26, а до краја меча тренер црвено-белих Дејан Радоњић је равномерно распоредјивао минутажу и указао шансу свим играчима.

Наредну утакмицу екипа Црвене звезде Телеком игра у недељу од 17 часова у Ваљеву против екипе Металца.

Црвена звезда Телеком:
Ребић 17, Дангубић 10, Митровић 14, Лазић 6, Мицић 4, Симоновић 15 (шут за три поена 9-5), Гудурић 4, Јовић 0, МИлер 10, Зирбес 6, Штимац 8.

Претходни текстПетковић: Заслужујемо пун стадион