Црвена звезда убедљива на старту Суперлиге

80

Кошаркаши Црвене звезде Телеком победили на „отварању“ Суперлиге Србије екипу Тамиша из Панчева са 94:54.

Кошаркаши Црвене звезде Телеком савладали су Тамиш из Панчева са 94:54 (18:9, 29:20, 17:15, 30:10), у првом колу Суперлиге Србије. Пред 500 гледалаца у дворани Пионир, најефикаснији у екипи браниоца титуле био је Симоновић са 15 поена.

Црвено-бели су у овом мечу показали од самог старта да су бољи ривал, а тренер Дејан Радоњић равномерно је распоредио минутажу свим првотимцима, осим Марка Гудурића, који има лакшу повреду, али се очекује на паркету већ у 2.колу.

Осим прве половине прве четвртине, гости нису били равноправан ривал у овом мечу, а на велики одмор отишло се са +18 за црвено-беле.

У наставку, виђено је доста атрактивних потеза, а са добрим процентима шута, кошаркаши Црвене звезде Телеком су на крају добили ову утакмицу са 94:54.

Утакмицу 2.кола Суперлиге кошаркаши Црвене звезде Телеком играју већ у четвртак, такође од 19 часова против екипе Металца у дворани „Александар Николић“.

Црвена звезда Телеком – Тамиш 94:54 (18:9, 29:20, 17:15, 30:10)
Дворана: Александар Николић. Гледалаца: 500. Судије: Јурас, Чукаловић, Стрика.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кинзи 6, Ребић 10, Дангубић 12, Митровић 5, Лазић 10, Мицић 6, Симоновић 15, Гудурић, Јовић 5, Милер 11, Цирбес 5, Штимац 9.
ТАМИШ: Хукић 5, Илкић 7, Манојловић, Крушчић 10, Стојадиновић, Смиљанић 7, Симић 6, Милошевић 2, Вујовић 11, Пековић 2, Думић 4, Радовић.

Претходни текстБожовић: Најлепши тренутак у каријери
Следећи текстКатаи: Показали смо да можемо