Звезда испустила тријумф у Москви

46

Кошаркаши Црвене звезде Телеком поражени су у другом мечу Топ 8 фазе Евролиге од екипе ЦСКА резултатом 77:76 (20:20, 24:28, 19:12, 14:16) а велики жал остаје неискоришћен последњи напад црвено-белих

Још једно феноменално издање кошаркаша Звезде који су били надомак великог подвига и тријумфа у другом мечу четвртфинала, али су Московљани преживели драму и на крају славили 77:76 (20:20, 24:28, 19:12, 14:16). Пред 8100 гледалаца у „Мегаспорт арени“ у Москви, најефикаснији код црвено-белих били су Јовић са 15, а Симоновић и Кинзи додали су по 14. У екипи ЦСКА, Хајнс је убацио 19 поена.

Стартна петорка: Јовић, Дангубић, Кинзи, Милер и Цирбес.

Лепршавом игром и без превише респекта отворили су и други меч црвено-бели што им је донело предност 13:6. Брзо су кошаркаши Звезде испунили бонус па је тренер Радоњић морао доста да ротира како би сачувао неке играче од фаулова. Наставио је српски шампион са храбром игром на
оба дела терена и на крилима Кинзија и његових 11 поена дошао до нерешеног резултата на крају прве деонице 20:20.

Званично најбољи тандем Евролиге Цирбес-Јовић коначно је пронашао своју игру и најпре поенима из рекета а онда и тројкама Јовића и Лазића, Звезда долази до плус 5, 33:28, за тајмаут тренера Итудиса. Вратио се ЦСКА резултатски у меч све док на сцену није ступио Симоновић и са 8 везаних поена донео Звезди 43:36. Митровић и Дангубић донели су преко потребну енергију у одбрани што је црвено-белима олакшало посао у нападу и донело предност на полувремену 48:44. Најбољи појединац био је Кинзи са 13 поена.

Стрпљивом игром црвено-бели су градили нападе и долазили до отворених шутева, док су на другој страни успевали да колико толико затворе рекет и натерају Армејце на шутеве споља. Било је плус 6 у једном тренутку, али је ЦСКА серијом 7:0 прешао у вођство 53:52 за нови минут одмора Дејана Радоњића. Без Де Колоа и Теодосића на паркету, Московљани су одржавали предност током већег дела четвртине, а поенима Штимца у последњем нападу, регионални шампион пришао је на 63:60.

Феноменалном игром српски шампион парирао је и у другом сусрету главном претенденту за освајање овогодишње Евролиге, и на средини последње деонице било је плус 3 за руски тим, 63:60. Нису падали црвено-бели и поред добре игре ЦСКА, тројком Јовића на минут и по пре краја, Звезда је дошла до предности 73:72. Теодосић је тројком вратио плус 2 свом тиму, али је на другој страни половичан са линије пенала био Кинзи, 22 секунде пре краја. Феноменалном одбраном српски шампион имао је последњи напад, али је након досуђених корака Јовићу, ЦСКА дошао до тријумфа 77:76.

КК Црвена звезда Телеком: Кинзи 14, Ребић, Дангубић 1, Митровић 2, Лазић 7, Симанић, Мицић, Симоновић 14, Јовић 15+7ас, Милер 11, Цирбес 9, Штимац 3.

Серија се сели у „Комбанк арену“ у којој ће кошаркаши Црвене звезде Телеком у понедељак од 20:45 часова покушати да дођу до тријумфа и још једног меча пред својим навијачима.