Звезди припао трилер и вођство 1:0

49

Кошаркаши Црвене звезде Телеком савладали су после продужетака екипу Цедевите 97:88 ( 22:14, 15:29, 19:13, 26:26, 15:6) и повели у полуфиналној серији са 1:0

Први сусрет полуфиналне плеј оф серије регионалног такмичења, актуелни шампион решио је у своју корист након драматичног меча и тријумфа после продужетака 97:88 ( 22:14, 15:29, 19:13, 26:26, 15:6). Најрефикаснији у победничком тиму били су Милер са 24 поена и Цирбес а дабл-дабл учинком од 19 поена и 11 скокова. У пораженом тиму, Пулен је убацио 24 поена.

Испуњена хала „Александар Николић“ аплаузима је испратила излазак стартне петорке коју су чинили Јовић, Милер, Цирбес, Кинзи и Дангубић.

Сјајну атмосферу на старту сусрета искористили су црвено-бели и стрпљивом игром стигли до предности 7:2. Рана два фаула Цирбеса пореметила су ритам у нападу актуелног шампиона, што су гости искористили и у једном моменту пришли на поен заостатка 13:12. Тројкама Кинзија и Лазића уз изузетно пожртвовану одбрану, кошаркаши Звезде су повећали предност до краја прве деонице 22:14.

Изостала је креативност домаћина у нападу на почетку друге четвртине, немачки центар је зарадио трећи фаул, а загрепчани су дошли до предности серијом 12:3 и приморали тренера Радоњића да у кратком периоду затражи два тајмаута. Упали су црвено-бели у беспотребну нервозу и дозволили гостима да се одлепе на плус 7, два минута пре краја другог периода. За кратак период српски шампион се вратио резултатски у меч, али су гости ипак на велики одмор отишли са предношћу 43:37.

Заиграли су црвено-бели много агресивније у наставку што је и публика препознала направивши ватрену атмосферу која је својим љубимцима омогућила да приђу на поен заостатка 46:47. Деловало је да ће Цедевита поново успети да се одлепи резултатски, али није тако размишљао капитен Бранко Лазић који је најпре погодио тројку а потом и украо лопту, након које је Милер атрактивним закуцавањем довео свој тим у предност 54:52. Билан је одржао госте у мечу и са четири везана поена изједначио резултат пред почетак последње деонице 56:56.

Коначно су црвено-бели пронашли унутрашњу игру, прорадио је тандем Јовић-Цирбес који је домаћину донео плус 4, 65:61. Индивидуални квалитет Пулена разбио је серију Звезде и са две брзе тројке преокренуо резултат у корист гостију 71:67. Прави евролигашки обрачун у последњој четвртини довео је до неизвесне завршнице и нерешеног резултата 78:78, минут пре краја. Најпре је Пулен погодио два пенала, на другој страни Цирбес погодио уз фаул, али промашено бацање резултовало је фаулом Лазића који је омогућио Цедевити да оде на плус 2, 27 секунди пре краја. Након тајмаута тренера Радоњића, на истеку напада погодио је Јовић, а на другој страни Пулен промашио шут за победу, па је меч отишао у продужетак. 82:82.

Из две фантастичне одбране српског шампиона резултовале су тројке Кинзија и Милера уз фаул, што је црвено-белима донело 89:82. Одлично су се борили изабраници Вељка Мршића, али је актуелни шампион уз велику подршку са трибина и сјајним потезима Милера на крају привео меч у своју корист и тријумфовао 97:88.

КК Црвена звезда Телеком:  Кинзи 16, Ребић, Дангубић 4, Лазић 12, Мицић 6, Тејић, Симоновић , Гудурић 6, Јовић 14+8ас, Милер 24+8ск, Цирбес 19+11ск, Штимац 2.

Такмичарски календар за кошаркаше Црвене звезде Телеком наставља се у петак и гостовањем у Малаги екипи Уникахе са почетком од 20:45. Други меч полуфиналне серије АБА лиге Ј.т.д на програму је 22. марта у Загребу.

Претходни текстНови Пазар – Црвена звезда, 22. марта у 15:00
Следећи текстРадоњић: Важност меча је била велика