Радоњић: Историјска победа!

33

Кошаркаши Црвене звезде Телеком наставили су да одушевљавају своје навијаче, а синоћним тријумфом против Ефеса у хали „Миленијум“ резултатом 91:82, направили су корак ближе Топ 8 фази

У препуној хали „Миленијум“ у Вршцу, црвено-бели су успели да се из минус 8 са полувремена врате у меч, и у сјајној завршници тријумфују против тима који са клупе води Душан Ивковић.

У доста посећеној конференцији за новинаре, говорили су капитен Бранко Лазић и тренер Дејан Радоњић, који су се сложили да је тријумф заиста велики и да нема много времена за одмор јер у понедељак следи меч са Цибоном у Загребу.

Бранко Лазић:

„Честитке играчима на сјајном игри и честитке Вршчанима што су нам омогућили да се осећамо као код куће. Било је осцилација, поготову у првом полувремену, али смо успели да се организујемо у свлачионици, договоримо како да играмо у наставку и на крају славимо. Немамо много времена за одмор, већ у понедељак нас очекује меч са Цибоном у Загребу. За крај бих се захвалио и публици која је поново направила сјајан амбијент.“

Дејан Радоњић:

„Честитке играчима и публици која је направила фантастичан амбијент, било је то два сата бодрења. Утакмица је за нас од старта била добра. Посебно смо били добри у нападу, имали смо проблеме у одбрани, али смо градили резултат. У тренуцима када је изгледало стабилно, грешкама у организацији и тиме што смо противнику омогућавали други напад, они су се враћали и заблистали. Они су успели да вежу бацања, техничку и тројку и на полувреме отишли са добром предношћу, која је за нас била оптерећујућа, посебно јер смо били добри у том делу. Требало је изаћи на терен и урадити неке ствари да бисмо могли да се надамо. Били смо агресивнији, неке ситуације смо брже решавали, поправили смо одбрану, посебно дефанзивни скок, градили смо резултат и одиграли такмичарски зрело. Тако смо и ушли у завршницу у којој смо дошли до велике победе. Сигурно је да после Ниша има шта да се каже, али ја сам много причао у разним ситуацијама. Али, када видим неке ствари, постаје ми дегутантно да их читам, а посебно да коментаришем. Ваљда су васпитање, култура и скромност врлине. Највећи притисак ја стварам сам себи, прошао сам ја свашта. Али нисам ја то писао, нисам ја то радио. После Купа смо направили план, спровели смо га и остварили добар резултат. Чека нас сада Цибона, па чак и да изгубимо, чека нас полуфинале АБА лига, показаћемо своје право лице јер ја верујем у оно што радимо. Ово је историјска победа, сада имамо једну више него прошле сезоне и то ће остати записано, као и много тога што смо урадили ове сезоне. Извукли смо се из катастрофалне ситуације, речено ми је чак да нас више не интересује Евролига. Али, желимо сваки меч да добијемо, сезона је већ фантастична, и да се не пласирамо даље, барем је то моје мишљење.“

Кошаркаши Црвене звезде Телеком настављају у пакленом ритму већ у понедељак од 18 сати када их очекује меч са екипом Цибоне у Загребу.