Вршац славио, Звезда наставила да импресионира!

63

Кошаркаши Црвене звезде Телеком одиграли су изузетан меч против турског Ефеса у Топ 16 фази Евролиге и после великог преокрета дошла до петог тријумфа резултатом 91:82 (24:19, 14:27, 25:19, 28:17)

У оквиру осмог кола Топ 16 фазе Евролиге, у фантастичној представи у хали „Миленијум“ у Вршцу, црвено-бели су савладали турски Анадолу Ефес резултатом 91:82 (24:19, 14:27, 25:19, 28:17). Пред 5000 гледалаца, у победничком тиму најефикаснији су били Милер са 15 поена, а по 14 су додали Гудурић и Цирбес. У тиму Душана Ивковића, Дарио Шарић је убацио 19 поена.

Без обзира што су црвено-бели свој меч са Ефесом играли у Вршцу, препуне трибине су дочекале да на паркет изађу Јовић, Цирбес, Милер, Лазић и Кинзи. Игра гостију у рекету правила је проблем црвено-белима на старту меча, али су шутем споља домаћи кошаркаши дошли до минималне предности 11:10 на половини прве деонице. Нову енергију у транзицији Звезде унео је Васа Мицић и после 4 везана поена, црвено-бели су водили 18:12. До краја прве четвртине, српски шампион је задржао предност 24:19.

Боље је турски тим отворио другу деоницу, црвено-бели нису успели да контролишу дефанзивни скок што је гостима омогућило да после 4 минута наставка приђу на 32:31, за нови тајмаут тренера Радоњића. Одличну утакмицу у хали Миленијум прекидале су и после две техничке грешке кошаркашима Звезде, омогућили гостима да резултатски преокрену меч и на велики одмор оду са предношћу 46:38. Најефикаснији у домаћем тиму био је Мицић са 7 постигнутих поена.
Старт као из снова за српски тим који је разноврсном игром у нападу дошао до лаких поена и убрзо на истеку шестог минута наставка стигао до предности 54:53. Изузетно динамична и физичко захтевна утакмица виђена је у Вршцу, имали су црвено-бели неколико шанси да поведу, али је резултатска клацкалица превагнула  на страну Ефеса који је у последњу деоницу ушао са 65:63.

Само два минута била су довољна да црвено-бели натерају гостујући тим на бонус, а диригентску палицу преузео је Васа Мицић и довео свој тим до вођства 71:69, за нови минут одмора тренера Ивковића. Пет везаних поена Немање Дангубића бацило је дворану у транс, а Цирбес је новим поенима одвео Звезду на плус 7, 78:71, четири минута пре краја. Дечко који је ове сезоне добио епитет хероја завршнице, Марко Гудурић, најпре тројком, а онда и поенима из игре донео је свом клубу плус 12, 85:73, два минута пре краја. Тачку на феноменално друго полувреме и изузетан тријумф Звезде 91:82, ставио је управо Гудурић својим 14-им поеном.

КК Црвена звезда Телеком:  Кинзи 5, Ребић, Дангубић 7, Лазић 10, Мицић 13, Тејић, Симоновић 7, Гудурић 14+5ск+5ас, Јовић 2, Цирбес 14+9ск , Штимац 4, Милер 15.

Претпоследње коло регионалног такмичења, кошаркаши Црвене звезде Телеком играју у понедељак у Загребу против Цибоне са почетком у 18 часпва.