Звезда незадржива

46

Одбојкаши Црвене звезде остварили су и 13. узастопну победу у Винер Штетише Супер лиги. Овога пута савладали су Рибницу са 3:0, по сетовима 25:13, 25:23, 25:20.

Први сет протекао је у апсолутној доминацији црвено-белих. Већ након 11:4 било је јасно да ће Звезда без проблема решити први период игре у своју корист. И без Јаковљевића, са недовољно опорављеним Милутиновићем, изабраници Драгана Кобиљског лако долазе до вођства – 25:13.

Краљевчани су у другом сету приказали знатно бољу игру. Били су гости у предности, а играо се поен за поен. У самој завршници Рибница је водила са 21:23, али је наш тим преко Благојевића, а потом и сервиса Околића дошао до преокрета, да би блоком капитена Буцуљевића Звезда дуплирала вођство – 25:23.

Водила је Рибница у трећем сету са 12:8, а црвено-бели су преко Шкрбића и Околића, серијом од 8:1, направили преокрет. Гости су држали резултатски прикључак до 18:17, али је наш тим појачао и на крају тријумфовао са 25:20.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је Александар Благојевић са 22 поена. Александар Шкрбић је освојио 11, а Александар Околић 8 поена од чега 4 блоком.

Црвено-бели су на челу табеле са 13 победа и једним поразом, а у наредном колу ће гостовати Нишу.

Црвена звезда – Рибница 3:0 (25:13, 25:23, 25:20)
Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 120. Судије: Миљковић и Градински. Трајање меча: 73 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 8, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Шкрбић 11, Милутиновић, Стојсављевић 6, Мунћан 1, Благојевић 22, Буцуљевић 5. Нису играли: Гмитровић, Јаковљевић и Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
РИБНИЦА: Илић 7, Сеизовић, Окошановић 12, Адамовић 6, Усиљанин 12, Моцић (либеро), Вилимановић 1, Миловановић 3. Нису играли: Павловић, Марковић, Пауновић и Коларевић. Тренер: Бошко Мачужић.