Звезда у финишу испустила тријумф

48

Кошаркаши Црвене звезде Телеком поражени су на гостовању екипи Дарушафаке резултатом 69:66 ( 21:19, 20:18,14:17,14:12) и после шест одиграних кола имају по три победе и три пораза

У оквиру шестог кола Топ 16 фазе Евролиге, једини српски представник борио се до самог краја меча и пропустио неколико прилика за продужетак, па је Дарушафака славила резултатом 69:66( 21:19, 20:18,14:17,14:12). Пред 4600 гледалаца у „Волксwаген арени” у гостујућем тиму најбољи су били Кинзи са 16 поена и Владимир Штимац са дабл-дабл учинком од 11 поена и 10 скокова. У домаћем тиму Ерден је постигао 14 поена.

Стартна петорка Јовић, Цирбес, Дангубић, Милер и Кинзи одлично је отворила меч, посебно у дефанзивном сегменту где су дозволили само 6 поена за 5 минута игре, а успели да постигну 12. Ипак, преискусна турска екипа направила је серију 5:0, Кинзи на другој страни одговорио шутем са полудистанце за 14:11 и први ТВ тајмаут. Финиш прве деонице у потпуности је припао домаћину који је искористио конфузију у Звездином нападу и успео да преузме вођство после првих десет минута 21:19.

Резервна петорка црвено-белих сјајно је отворила другу четвртину, Гудурић и Штимац су лепо комбиновали у игри два на два и серијом 7:2 приморали тренера Махмутија на нови тајмаут. Доста изједначен меч, велика борба на обе стране терена и смена у предности обележила је наставак дуела у коме су црвено-бели водили 34:31 нешто мање од четири минута пре краја деонице. Сама завршица полувремена припала је Дарушафаки која је серијом 10:3 преузела вођство и на велики одмор отишла са 41:37. Најбољи појединац био је Кинзи са 9 поена.

Уводних пет минута другог полувремена у потпуности су припали гостујућем тиму који је одлично затворио рекет и вратио предност 47:45. Велики проблем за црвено-беле биле су личне грешке, јер су Цирбес и Милер на средини треће деонице имали по 4. Штимац је одлично искористио своју шансу и са 5 везаних поена вратио резултат у егал, 52:52, два минута пре краја. Пред последњу четвртину било је 55:54 за Дарушафаку.

Чак без иједног члана прве петорке борили су се црвено-бели на почетку последње деонице и после три минута игре имали су предност 60:57.Шест нула серију турског тима прекинуо је Симоновић својом другом тројком и вратио нерешен резултат. У наредних неколико минута играло се кош за кошем, Цирбес је промашио оба пенала, а на другој страни после три скока у нападу, Арслан је постигао тројку за 69:66, минут пре краја. Велики број прилика и шутева имали су црвено-бели да изборе продужетак, али лопта једноставно није хтела у кош и Дарушафака је на крају дошла до прве победе у Топ 16 фази резултатом 69:66.

КК Црвена звезда Телеком:  Кинзи 16, Ребић, Дангубић 6, Лазић 2, Мицић 4, Тејић , Симоновић 6, Гудурић2 , Јовић 6, Цирбес 8, Штимац 11+10ск.

Црвено-бели гостују у недељу од 17 сати екипи Игокее у овкиру 23. кола АБА лиге Ј.т.д.