Цедевити припала драма у Пиониру

53

Кошаркаши Црвене звезде Телеком поражени су у првом овогодишњем мечу од Цедевите резултатом 79:80 (16:22, 21:12, 26:18, 16:28). Пред публиком у „Пиониру“ дебитовали су Таренс Кинзи и Василије Мицић .

Дерби сусрет 18. кола АБА лиге Ј.т.д одигран је у хали „Пионир“ у коме је српски шампион изгубио од загребачке Цедевите резултатом 79:80 (16:22, 21:12, 26:18, 16:28). Пред око 4700 гледалаца најефикаснији у домаћем тиму били су Милер са дабл-дабл учинком од 19 поена и 11 скокова и Цирбес са 17 поена. У тиму Цедевите, Пулен је постигао 24 поена.

Први пут ове године пред својим навијачима изашли су Јовић, Милер, Цирбес, Лазић и Симоновић. Слабије отварање меча црвено-белих, доста грешака у нападу, што су гости искористили и после непуних седам минута игре водили 15:7, за први минут одмора тренера Радоњића. Таренс Кинзи дебитовао је у дресу Звезде након тајмаута и одмах успео да упише своје прве поене. Наставила је Цедевита са добрим процентима шута и после 10 минута игре било је 22:16 за госте.

Серија Звезде 6:0 у виду две тројке Марка Симоновића вратила је црвено-беле у меч, а први тајмаут затражио је тренер Мршић. Наставили су регионални шампиони са добром игром у другој четвртини, потребну енергију унео је Кинзи, а предност је порасла на плус 6, 32:26. Успела је Цедевита да се врати у меч, чак у једном тренутку да дође и до изједначења, али је одличну ролу са клупе имао Штимац и на крају првог полувремена донео свом тиму плус 3, 37:34. Поменути српски репрезентативац био је најефикасњи са 10 постигнутих поена.

Нервозан меч у наставку са обе стране. Најпре техничка тренера Радоњића, а онда и неспортски потез Мира Билана који је додатно подигао атмосферу у Пиониру. Прва осетнија предност за црвено-беле уследила је после 7 минута игре у трећој деоници када је било плус 6, 51:45. Милер је са својих 9 поена у трећој деоници преузео улогу у нападу актуелног регионалног шампиона који је пред последњу четвртину имао двоцифрену предност 63:52.

Празни минути у игри црвено-белих казнили су гости пре свега шутем за три поена и успели да смање предност на минус 5, 69:64, за нови минут одмора Дејана Радоњића. Ни то није много помогло у наставку, Цедевита је играла боље у завршници и на два минута пре краја дошла до предности 74:73. Гудурић је са две тројке довео свој тим до изједначења 20 секунди пре краја, али је Пулен био прецизан са линије пенала, а црвено-бели на крају промашили шут за победу, па је на семафору остало 80:79 за загрепчане.

КК Црвена звезда Телеком: Кинзи 8, Ребић, Дангубић 3, Лазић 2, Мицић 2+7ас, Тејић, Симоновић 8, Гудурић 6, Јовић 8ас, Милер 19+11ск, Цирбес 17, Штимац 14+7ск.

У наредном мечу који је на програму осмог јануара кошаркаши Црвене звезде Телеком у Топ 16 фази Евролиге дочекују турски Фенербахче у хали „Пионир” са почетком у 20 часова.