Пораз Звезде у последњим секундама меча

40

Кошаркаши Црвене звезде Телеком поражени су у Истанбулу од Анадолу Ефеса резултатом 85:84 ( 25:23, 19:31, 17:18, 24:12) иако су пред крај треће деонице имали 15 поена предности.

У оквиру првог кола Топ 16 фазе Евролиге изабраници Дејана Радоњића изгубили су у последњим секундама меча од Анадолу Ефеса резултатом 85:84 ( 25:23, 19:31, 17:18, 24:12) у Абди Ипекчи арени пред око 2600 гледалаца. Најефикаснији у редовима црвено-белих били су Цирбес са дабл-дабл учинком од 22 поена и 12 скокова, док је Милер додао 12 поена. У екипи Душана Ивковића, Данстон је убацио 21 поен.

Меч у Абди Ипекчи арени отворили су Лазић, Цирбес, Јовић, Милер и Дангубић. Не баш најбољи старт за црвено-беле, доста грешака у нападу, што су домаћини успели да искористе и пре свега шутем споља дошли до 15:9, за први минут одмора тренера Радоњића.Василије Мицић успео је да постигне прве поене и поведе серију 6:0 којом су кошаркаши Звезде стигли до изједначења, три минута пре краја. Прва деоница била је доста ефикасна, екипе су смењивале у вођству, али  је турски тим на крају отишао са предношћу 25:23.

Консолидовали су редове црвено-бели у наставку меча и серијом 6:2 натерали тренера Ивковића на рани тајмаут. Наставио је српски шампион са добром тимском игром на обе стране терена и после 15 минута игре имао плус 7, 37:30. Завршница првог полувремена припала је у потпуности црвено-белима који су одлично деловали на паркету и успели да стекну двоцифрену предност пред велики одмор 54:44. Најефикаснији био је Цирбес са 15 поена.

У уводних пет минута наставка једини српски представник у елитном европском такмичењу није имао падова у игри и успео је да задржи двоцифрену предност 61:51. Одлично је изгледао напад Звезде, диригован Стефаном Јовићем, који је успео да на истеку треће деонице сакупи 10 асистенција, за плус 15 свог тима. Уследили су празни минути гостију и мини-серија 6:0 домаћина коју је прекинуо тајмаутом Дејан Радоњић. Добра реакција црвено-белих којом су повећали предност и у последњу четвртину ушли са 72:61.

Криза у Звездином нападу проузроковала је серију 7:0 кошаркаша Ефеса који су пришли на минус 4 за рани тајмаут стратега Радоњића. Бранко Лазић је са 5 узастопних поена одржавао предност српском шампиону који је 5 минута пре краја меча водио 79:74. Резултатска клацкалица виђена је у наредна 3 минута игре, Ефес је успео да дође до изједначења, али је капитен Лазић новом тројком минут и по пре краја вратио предност црвено-белима 84:81. Имали су гости напад на плус 1, 35 секунди пре краја али нису искористили, док је Ефес на другој страни постигао кош 3 секунде пре краја меча. Промашила је Звезда шут за победу, а Ефес на крају дошао до тријумфа 85:84.

КК Црвена звезда Телеком: Ребић, Дангубић 3, Лазић 10, Симанић, Мицић 6, Тејић 2, Симоновић 10, Гудурић 5, Јовић 8+11 ас, Милер 12, Цирбес 22+12ск, Штимац 6.

Први меч у календарској 2016. години кошаркаши Црвене звезде Телеком играју четвртог јануара у хали „Пионир“ против загребачке Цедевите.