Подвиг! Звезда поново у Топ 16!

80

Кошаркаши Црвене звезде Телеком савладали су Бајерн из Минхена 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) и обезбедили учешће у Топ 16 фази најелитнијег европског такмичења.

У мечу одлуке у оквиру последњег кола групне фазе Евролиге, кошаркаши Црвене звезде Телеком су пред 7000 гледалаца у дворани „Пионир“ савладали минхенски Бајерн 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) и чекирали своје место у Топ 16 фази. Најефикаснији у редовима црвено-белих били су Милер са дабл-дабл учинком од 21 поеном и 10 скокова, Цирбес је додао 17 уз 9 скокова. Српски репрезентативац Душко Савановић убацио је 19 поена у пораженом тиму.

На терен пред препуним „Пиониром“ изашли су Јовић, Милер, Цирбес, Симоновић и Лазић. Одлично отварање меча за црвено-беле и после две узастопне тројке Симоновића и Милера, тренер гостију Светислав Пешић затражио је минут одмора при резултату 10:5. Поменути двојац наставио је да погађа споља па су кошаркаши Звезде имали плус 12 после 6 минута игре. Чак десет играча ротирао је тренер Радоњић у првој четвртини и то му је на крају донело предност 31:20.

Без коша домаћина у прва три минута наставка и серија немачког тима 6:0 приморали су стратега Дејана Радоњића да затражи тајмаут. Марко Гудурић имао је одличну ролу са 7 поена и успевао да одржава предност свом тиму која је два минута пре краја полувремена износила 40:35. На одмор се отишло резултатом 44:40 у корист црвено-белих. Најефикаснији појединац био је Квинси Милер са 13 поена.

Поново је тим из Минхена боље отворио деоницу и за мање од четири минута игре прешао у вођство 48:46, а тренер Радоњић је узео минут одмора. Ни то није донело много разлике у игри Звезде, а Бајерн је то користио и на два минута пре краја треће четвртине имао до тада максималних плус 7, 59:52. Рајан Томпсон је играо добро на обе стране терена, али то није било довољно па су гости у последњи период отишли са предношћу 65:56.

Двоцифрену предност Бајерна прекинуо је најпре Цирбес поенима, затим Јовић тројком а потом и Гудурић истом мером уз фаул и вратио црвено-беле на посед заостатка, за рани тајмаут Светислава Пешића. Сјајни  Гудурић постигао је нову далекометну тројку, а Милер у контри вратио предност српском шампиону 70:69. Наставио је „Пионир“ да носи своје љубимце, а после поена Цирбеса за плус 3 домаћег тима, тренер Пешић је реаговао минутом одмора. Веилики карактер показала је и у овом мечу екипа Дејана Радоњића која је успела да се врати са двоцифреног заостатка и на минут пре краја после тројке Милера имала предност 81:74. Коначни резултат који је загарантовао пролаз у Топ 16 фазу био је 85:76.

КК Црвена звезда Телеком: Вилијамс, Ребић, Томпсом 4, Дангубић, Лазић 6, Тејић , Симоновић 8, Гудурић 16, Јовић 9+13ас , Милер 21+10ск, Цирбес 17+9ск (31 индекс), Штимац 4.

Кошаркаше Црвене звезде Телеком већ у понедељак од 21 сат очекује дерби меч 15. кола АБА лиге Ј.т.д против Будућности у Подгорици.