Одбојкашима Звезде сет у Финској

24

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз у првом мечу шеснаестине финала Купа ЦЕВ од екипе ВаЛеПа Састамала у Финској резултатом 3:1, по сетовима 25:21, 25:22, 16:25, 25:18, за 104 минута игре.

После уводног испитивања снага Финци су дошли до предности од три поена средином првог сета. Звезда успева да ухвати прикључак и стигне на само поен заостатка, али домаћи у завршници везују два поена и долазе до вођства – 25:21.

Одбојкаши ВаЛеПа су у другом сету наставили са одличном игром и после првог техничког тајм аута стичу вођство од пет поена (9:4). Наши одбојкаши су покушавали да сустигну ривала, стизали до заостатка од два поена, али су домаћи одмах узвраћали у серијама, па је њихово вођство у једном тренутку износило и шест поена разлике (20:14). До краја другог периода није било већих промена, па су Финци дуплирали вођство у сетовима – 25:22.

Трећи период игре је у потпуности припао изабраницима Драгана Кобиљског. Заиграли су наши одбојкаши знатно боље. После првог техничког тајм аута црвено-бели серијом од шест поена долазе до 8:14. До краја сета Звезда постепено повећава предност и смањује резултат у сетовима – 16:25.

Очекивало се да ће Београђани наставити у истом темпу, али је то изостало. Држали су црвено-бели резултатски прикључак све до првог техничког тајм аута, а онда је финска екипа у серијама освајала поене и стигла до недостижних 21:9 у четвртом сету. Одбојкаши Звезде су успели само да ублаже резултат који је на крају четвртог сета износио 25:18.

Најефикаснији на мечу био је Душан Стојсављевић са 17 поена. У нашој екипи су се истакли и Александар Шкрбић са 16, односно Александар Гмитровић са 13 освојених поена.

Реванш утакмица шеснаестине финала Купа ЦЕВ ће се играти у дворани УСЦ Вождовац на Бањици у Београду 17. новембра од 18 часова.

По пропозицијама ЦЕВ, уколико екипе освоје исти број бодова после две утакмице, укупног победника ће одлучити „златни сет“. За победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико је резултат 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод.

Уколико елиминише Финце, Црвена звезда ће у осмини финала (2. и 16. децембар) играти против победника дуела Антверпен (Белгија) – Фоиникас Сирос (Грчка). Уколико изгубе од Финаца, црвено–бели ће такмичења наставити у шеснаестини финала (2. и 16. децембар) Купа Изазивача 2016. против победника дуела 2. кола Купа Изазивача: Анортозис Фамагуста (Кипар) – Хапоел Кфар Саба (Израел).

ВаЛеПа Састамала – Црвена звезда 3:1 (25:21, 25:22, 16:25, 25:18)
Дворана: Вексве Арена, Састамала. Гледалаца: 1017. Судије: Степонавичијус (Литванија) и Тил (Немачка). Трајање меча: 104 минута.
ВАЛЕПА САСТАМАЛА: А. Еско 4, Крастинс 13, М. Еско, Невиадомскиј 13, Левченко 12, Корхонен (либеро), Венски 7, Кунари 12. Нису играли: Јокинен, Оксала и Вахела. Тренер: Угис Крастинс.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 6, Јевтић (либеро), Шкрбић 16, Гмитровић 13, Штавлић, Милутиновић 8, Стојсављевић 17, Благојевић, Буцуљевић 3. Није играо: Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.

Претходни текстНаташа Ковачевић поново у Звезди и на паркету!
Следећи текстРадоњић: Сваки глас, за сваки поен!