Још једно финале за црвено-беле

49

Кошаркаши Црвене звезде Телеком пласирали су се у финале плеј-офа Супер лиге Србије. Црвено-бели су и у реванш мечу полуфиналне серије савлдали Мега Лекс 90:89 и резултатом 2:0 изборили учешће у великом финалу.

Изабраници тренера Дејана Радоњића су у Сремској Митровици одиграли још један неизвестан меч и по седми пут ове сезоне савладали веома талентовану екипу Меге. Звезда је у 27 минуту били у заостатку чак 10 поена (63:53), али црвено-бели се нису предавали. Маркус Вилијамс и Никола Калинић су тројкама Звезду вратили у егал, а одлучујуће поене у финишу постигао је Лук Митровић са линије слободних бацања.

Ипак, треба истаћи да је Звезда до победе поново дошла захваљујући веома доброј одбрани у завршници утакмици пошто Мега Лекса није успео да искористи чак последњих пет напада.

Звезда је боље почела меч стекла осетно вођство (10:19), али је Мега у 17 минуту дошла до предности (35:34). Домаћи су били у вођству све до 39. минута када је Митровић који је одиграо одличан меч донео предност са линије слободних бацања, што ће се испоставити касније и поставити коначан резултат. Звезда је имала шансу да осигура победу, али после слабо изведенеог аута испод коша, Кешељ је имао прилику да донесе тријумф својој екипи, али је његов шут ван линије 6,75 био непрецизан.

Мега Лекс – Црвена звезда Телеком 89:90 (18:23, 24:17, 27:27, 20:23)

Мега Лекс: Кешељ 14, Крстић 3, Јарамаз 5, Вељковић, Миљеновић 15, Бојић, Јокић 23, Шуловић 9, Вебстер 5, Загорац 2, Симеуновић, Николић 13.

Црвена звезда Телеком: Вилијамс 17, Ребић, Дангубић 2, Митровић 12 (7 ск, 7 ас), Лазић 6, Блажич, Калинић 24,  Марјановић 15, Тејић, Џенкинс 4, Јовић, Цирбес 10.