Стотка црвено-белих у дуелу са Нишлијама

37

Црвена звезда Телеком уписала је најубедљивију победу у Супер лиги Србије ове сезоне. Изабраници тренера Дејана Радоњића савладали су екипу Константина резултатом 104:68 и тако забележили 11. узастопни тријумф у домаћем шампионату. Црвено-бели су од старта меча имали веома озбиљан приступ, играли су врло ангажовано у одбрани, висинску предност у односу на ривала преточили су у апсолутну доминацију у скоку што је омогућило да се у нападу ређају лаки поени и атрактивне акције.

Тренер Радоњић у овом мечу одмарао је Стефана Јовића а сјајну партију пружио је Бобан Марјановић који је већ у првом полувремену имао дабл-дабл учинак. Занимљив податак је да је Звезда већ на полувремену имала 33 поена предности, а разлика у индексним поенима била је далеко убедљивија – 100:3.

Звезда није посустајала ни у наставку. Публика је у Пиониру могла да ужива у бројним закуцавањима, а предност је расла до максималних 49 поена (99:50).

Наредни меч Црвена звезда Телеком игра у петак против ФМП-а у Железнику.

Црвена звезда Телеком – Константин 104:68 (33:20, 28:8, 24:13, 19:27)

Црвена звезда Телеком: Вилијамс, Ребић 8, Дангубић 10, Аранитовић 1, Митровић 6, Лазић 6, Блажич 11, Калинић 4, Марјановић 19, Тејић 13, Џенкинс 10, Цирбес 16.

Константин: Величковић 9, Деспотовић, Ђорђевић 6, Бараћ 5, Витковић 6, Стојачић 4, Остојић 8, Тасић, Савић 9, Младеновић 5, Вучићевић 3, Гуџић 13.