Звезда повела против Војводине

18

Црвена звезда је повела са 1:0 у полуфиналу плеј-офа против Војводине НС семе, у серији која се игра на три победе, пошто је вечерас у Београду славила са 3:1, по сетовима 25:23, 17:25, 25:22, 25:18, за 95 минута игре.

Врло занимљиво било је у првом и трећем сету, а у оба наврата Звезда је имала чвршће нерве. У првом је издржала притисак кад је Војводина преокренула на 21:20 у завршници, те су Београђани стигли до уводног сета – 25:23.

Новосађани су одмах потом изједначили, били су одлични у другом периоду, у којем готово да није било дилеме. Гости су повели са 16:10 и потом само лако одржавали предност за коначних – 25:17.

У трећем сету је екипа Драгана Кобиљског имала константну предност, али никако није успевала да се „одлепи”. Водила је Црвена звезда са 16:14, два поена вишка имала је и у завршници (21:19). Војводини нису помогле ни измене, односно улазак у игру искусног Вељка Петковића.

Претходно је тренер Звезде повукао добар потез, у игру је на место коректора уместо Гмитровића убацио Благојевића, који је до краја одиграо сјајан меч, са високом реализацијом напада (20-12). Овај период домаћи су добили са 25:22, испоставило се да су тада и „преломили” питање победника.

Остали су гости без свежине у наставку сусрета, што је Звезда знала да искористи. Повели су домаћи са 16:10, а потом су мирно привели меч крају – 25:18.

Други меч ова два ривала на програму је у недељу, 19. априла у 20,30 часова, такође у дворани УСЦ „Вождовац” у Београду. У другом полуфиналу састају се Партизан и Нови Пазар.

Црвена звезда – Војводина НС семе 3:1 (25:23, 17:25, 25:22, 25:18)
Дворана: УСЦ „Вождовац”. Гледалаца: 150. Судије: Владимир Симоновић (Крагујевац) и Томислав Поповић (Краљево). Трајање меча: 95 минута. Резултат у серији: 1:0.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 6, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Стефановић, Стоиловић 17, Гмитровић 4, Копривица 9, Милутиновић 6, Нејић, Кецман 1, Благојевић 13, Буцуљевић 4. Тренер: Драган Кобиљски.
ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 5, Коларић, Бојичић 1, Ч. Станковић 4, Надаждин, Катић 21, Јовановић, Пековић (либеро), Петковић, Лубурић 18, М. Станковић 17, Милутинов. Тренер: Страхиња Козић.

Претходни текстПетковић: Гледамо само себе