Велика победа Звезде против Равене

44

Одбојкаши Црвене звезде забележили су победу у првој утакмици четвртфинала Купа Изазивача. Црвена звезда је у дворани “Шумице” у Београду, савладала италијанску ЦМЦ Равену са 3:2, по сетовима 25:18, 25:23, 22:25, 17:25 и 17:15, после 126 минута игре.

После равноправне игре на почетку меча, црвено-бели су успели после другог техничког тајм аута да се резултатски „одлепе“ од противника и убедљиво освоје први сет – 25:18.

Изабраници Драгана Кобиљског су наставили са одличном игром и у другом периоду. Дошли су до убедљивог вођства већ после првог обавезног предаха (8:4), а потом су стечену предност успели да сачувају до самог краја сета. Италијани су у завршници претили, али је наш тим успео да сачува вођство и поведе са 2:0 – 25:23.

У наставку сусрета Италијани су заиграли знатно боље. До другог техничког тајм-аута Равена је водила са 13:16. Покушавалису црвено-бели да сустигну ривала и преокрену резултат, али у томе нису успели, па је Равена смањила Звездино вођство – 22:25.

Одбојкаши Звезде су одлично започели четврти сет. Стигли су до вођства од 8:4 и чинило се да ће успети да сломе отпор Италијана. Међутим, Равена је успела да сустигне црвено-беле, а потом и преокрене резултат у своју корист. После другог техничког тајм-аута (15:16) наш тим је успео да освоји свега два поена, па је Равена изједначила – 17:25.

У петом одлучујућем сету водила се велика борба. Наши одбојкаши су повели са 5:3,  да би Равена потом успела да преокрене на 8:10. Ипак, одбојкаши Црвене звезде су смогли снаге, сустигли ривала, па је меч одлучивала разлика у поенима. Више среће и умећа су имали наши момци који су славили изузетно важну победу – 17:15.

Најефикаснији у нашем тиму био је Александар Гмитровић са 23 поена, док су Лазар Копривица и Филип Стоиловић уписали по 20 поена. Код Италијана се истакао Клемен Цебуљ са 26 освојених поена.

Реванш утакмица ЦМЦ Равена – Црвена звезда одиграће се наредне среде, 11. марта од 20,30 часова у дворани Палафијера у Форлију.

По правилима ЦЕВ за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода. У случају резултата 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико су после две утакмице ривали изједначени по броју бодова одмах по завршетку друге утакмице играће се “златни сет” до 15 поена.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЦМЦ РАВЕНА 3:2 (25:18, 25:23, 22:25, 17:25, 17:15)
Београд – Дворана: СЦ Шумице. Судије: Пробст и Ријабцов. Трајање меча: 126 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 9, Јевтић (либеро), Стоиловић 20, Гмитровић 23, Копривица 20, Милутиновић 7, Кецман, Благојевић 1, Буцуљевић 4. Нису играли: Стефановић, Нејић и Мартиновић. Тренер: Драган Кобиљски.
ЦМЦ РАВЕНА: Мењози 6, Рићи 17, Кавана 1, Заполи, Јелиазков 8, Кументакис 9, Ги (либеро), Буиати 4, Бари (либеро), Меккибин 2, Цебуљ 26. Није играо: Габриеле. Тренер: Валдо Ариел Кантор.