Убедљива победа црвено-белих у Инђији

36

Одбојкаши Црвене звезде савладали су Инђију на гостовању у премијерном мечу 14. кола Винер Штетише лиге. Црвено-бели су славили резултатом 0:3, по сетовима 18:25, 21:25, 13:25 за 72 минута игре.

Изабраници Драгана Кобиљског повели су на почетку меча и своје вођство су постепено увећавали. Нису дозволили домаћину да се врати и први сет учини неизвесним, па је Црвена звезда повела резултатом 18:25.

У другом сету одбојкаши Инђије су пружили знатно јачи отпор. Иако је наш тим имао благу предност домаћин је стално претио. Ипак, црвено-бели у завршници успевају да се одлепе и на крају удвоструче своју предност – 21:25.

Звезда је наставила са одличном игром и у трећем периоду и потпуно је дотукла грогираног домаћина. Инђија више није пружала отпор, па су црвено-бели врло брзо завршили посао и освојилинова три бода – 13:25.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је Филип Стоиловић са 13 поена. Александар Гмитровић је уписао 12, а Александар Околић 11 поена. Код домаћих се истакао Александар Шкрбић са 10 поена.

Наши одбојкаши и даље заузимају 2. место на табели са 34 бода. Наредног викенда Црвена звезда ће бити домаћин последњепласираном Младом раднику.

ИНЂИЈА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (18:25, 21:25, 13:25)
Дворана: СХ Инђија. Гледалаца: 400: Судије: Радовановић и Коларевић. Трајање меча: 72 минута.
ИНЂИЈА: Шкрбић 10, Црњански 4, Јањушевић 3, Вујовић 6, Пешут 7, А. Грковић 5, Чоловић, Обрадовић 1, Перишић (либеро). Нису играли: Елезовић, Грковић У. и Ћаћић. Тренер: Владимир Шаренац.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 11, Јевтић (либеро), Стоиловић 13, Гмитровић 12, Копривица 8, Милутиновић 5, Буцуљевић 3. Нису играли: Стефановић, Нејић, Мартиновић, Кецман и Благојевић. Тренер: Драган Кобиљски.