Спартак савладао црвено-беле даме

39

Одбојкашице Црвене звезде доживеле су пораз од НИС Спартака у дернију 12. кола Винер Штетише лиге. Суботичанке су славиле после пет одиграних сетова и чак 132 минута игре. Прва два сета била су на врхунском нивоу, о чему сведочи и резултат.

У стартном, виђено је мноштво преокрета, са срећним крајем по Спартак – 32:30. У другом, домаће су водиле са 16:13 и 21:19, али је овога пута Звезда смогла снаге за преокрет – 33:31.

У трећем су Суботичанке после вођства од 8:7 пале у игри, што је Звезда знала да искористи. Брзо су црвено-беле преокренуле и чинило се да су тада утабале пут ка победи – 25:13.

На старту четвртог сета Звезда је повела са 8:3, али је већ до половине овог периода Спартак ухватио прикључак (16:15), а потом и стигао до изједначења – 25:19. У петом сету није било много дилеме, домаће су стигле до вредне победе – 15:8.

Сјајан меч одиграла је Адела Хелић, која се зауставила на 33 поена. Јелена Трнић и Љубица Кецман су додале по 13 поена, а Мина Поповић је освојила 12 поена. Код Спартака су се истакле Дрпа са 26, те Цветићанин са 17 и Софија Медић са 16 поена.

НИС Спартак – Црвена звезда 3:2 (32:30, 31:33, 13:25, 25:19, 15:8)
Хала спортова „Дудова шума“. Гледалаца: 950. Судије: Борис Коларевић и Зоран Радовановић. Трајање меча: 132 минута.
НИС СПАРТАК: Вукоја, Рајлић, Цветићанин 17, Дрпа 26, Средић 8, Антанасијевић 4, С. Медић 16, О. Медић (либеро), Т. Матић 2, Олуић 8, Д. Матић (либеро), Живановић. Тренер: Слободан Галешев.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 13, Јакшић, Чанак, Поповић 12, Хелић 33, Росић (либеро), Миленковић 7, Букилић, Стијепић 1, Кецман 13, Лукић 1, Миловић 3. Тренер: Бранко Ковачевић.