Црвена звезда лако до три бода у Кладову

25

Црвено-бели су у граду на Дунаву оправдали улогу фаворита и сигурном игром нанели Кладовчанима четврти узастопни пораз.

Домаћин је пружио максимум, а гости, са новом дијагоналом Стефановић – Благојевић и Кецманом на пријему од првог до последњег минута, нису имали већих проблема, осим у завршници другог сета, кад је Ђердап повео 23:22.

Први период, после 8:8, протекао је у знаку наших одбојкаша. Са бољим пријемом и чвршћим блоком, црвено-бели су успоставили доминацију.

Водио је Ђердап 19:17 у завршници другог периода, имао поен предности и при резултату 23:22, али је Звезда тада нанизала три поена и експресно дуплирала вођство.

Трећи сет био је формалност за шампиона. Разгоропадио се Околић, који је уз Благојевића био нерешива енигма за домаћу екипу.

У петом колу одбојкаши Црвене звезде дочекују Инђију у двоорани СЦ Шумице.

Ђердап – Црвена звезда 0:3 (17:25, 23:25, 14:25)
Дворана: СРЦ „Језеро”. Гледалаца: 200. Судије: С. Симић (Обреновац), Ј. Вуковић (Београд). Трајање меча: 67 минута.
ЂЕРДАП: Илић 1, Вуксановић 1, Атељевић 12, Митев 3, Делић 9, Стојсављевић 10, Спасић (либеро), Сретеновић, Џигурски 1, Антић, Савић. Тренер: Милорад Кијац.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 10, Стефановић 2, Копривица 7, Мартиновић 2, Кецман 9, Благојевић 14, Јевтић (либеро), Стоиловић 3, Милутиновић, Нејић 2, Гмитровић, Буцуљевић. Тренер: Драган Кобиљски.