Убедљив пораз кошаркашица у Вршцу

43

Након убедљиве победе у првом колу Прве лиге кошаркашице Црвене звезде доживеле су и први пораз.

Црвено-беле су изгубиле на гостовању Вршац Свислајону резултатом 78:56 (26:12, 17:20, 16:5, 19:19).

Иако су нас обрадовале сјајном игром на старту сезоне, наше девојке су платиле данак неискуству у Вршцу. Већ после прве четвртине било је јасно да ће црвено-беле имати изузетно тежак задатак против домаћина.

На полувремену су имале заостатак од 11 поена, али су у трећој четвртини убациле само пет поена. Домаћа екипа рутински је привале меч крају и нанела први пораз Црвеној звезди у новој сезони.

Најефикаснија у нашем тиму била је СНежана Богићевић са 25 поена, а добру партију пружила је и Александра Катанић са 15 поена, 9 скокова и 7 асистенција.  Њих две ипак нису биле довољне да се Црвена звезда супротстави Вршцу на прави начин. Домаће је предводила Веселиновићева са 23 поена, Николић је убацила 17, а Мандић 14 поена.

Кошаркашице Црвене звезде у трећем колу дочекују Србобран наредног викенда у дворани Баскет сити.

Вршац Свислајон – Црвена звезда 78:56 (26:12, 17:20, 16:5, 19:19)
Дворана: Миленијум. Гледалаца: 250. Судије: Вучић, Мали и Павловић.
ВРШАЦ: Чорда 7 (9ас), Мандић 14(9ск, 4ас), Ратковић 3, Николић 17 (8ск), Стјепановић, Веселиновић 23 (5ас, 5из, 4ск), Жижа, Подунавац 9 (6ск, 4из), Јанковић, Бошњић 5 (8ск).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Богићевић 25 (4ск, 3из), Лукић, Вукобратовић 8 (4ск), Катанић 15 (9ск, 7ас, 4ос, 3из), Ђокић, Обрадовић, Вучетић 2, Бојовић 1 (4ск), Зукановић, Чубра, Ђорђевић 5 (5ск).

Претходни текстЛалатовић: Пали смо у другом полувремену