Звезда славила против Кршка

52

У претпоследњој провери у Словенији, црвено-бели су одиграли утакмицу против екипе Кршког и победили са 0:2.

Тренер Лалатовић је за овај меч одабрао комбиновани састав, са много младих играча и двојицом дебитаната, Аврамовским и Босанчићем. Управо је првопоменути, македонски репрезентативац, показао да у њему има изузетног фудбалског талента и да би уз добар рад и правилно усмеравање могао да буде појачање. Босанчић свакако зна много фудбала, али и виедло се да му треба још пар недеља рада на физичкој припреми. Од осталих играча треба издвојити искусног Гогића, а као младе Анчина и Живковића који су уласком у игру унели доста позитивне промене.

Кршко – Црвена звезда 0:2 (0:1)
Стадион: Спортски парк у Шентјуру. Гледалаца: 250. Судија: Утбанч. Стрелци: Аврамовски у 7. и Лазић у 72. за Црвену звезду
Кршко: Залокар, Сикошек, Фрелих, Петрич, Бабник, Кожар, Дрновшек, Јуречич, Блазинчич, Слившек, Дворанчич.
Црвена звезда: Тркуља, П. Ђорђевић, С Ђорђевић, Лазић, Стојановић, Аврамовски, Босанчић. Гогић. Караклајић, Оњило, Деспотовић.

У наставку можете прочитати ток данашње утакмице.
90′ Крај утакмице, Звезда је победила резултатом 0:2, головима Аврамовског (7′) и Лазића (72′).

88′ Млади голман Манојловић имао је неколико добрих интервенција.

80′ Нова измена у редовима црвено-белих, у игри је Маринковић уместо Стојановића.

74′ Лазић добро интервенише и на другој страни терена, главом избацује лопту у корнер.

72′ ГОООЛ! Лазић је после корнера прихватио лопту на 7-8 метара од гола, по средини, и снажним ударцем је закуцао под пречку.

71′ Живковић је поново прошао пар играча и упослио Аврамовског који шутира снажно, а голман лопту избија у корнер.

67′ Игра се између два шеснаестерца, без изгледних прилика за гол.

62′ Добар продор Живковића по левој страни, али упутио је прејак центаршут за Деспотовића.

61′ Лазић покушава да ударцем главом угрози гол домаћина, али лопта је била превисока да би је добро захватио.

60′ Живковић је у игри уместо Караклајића

54′ Штефанац шутира главом ка голу Манојловића, али недовољно презицно.

50′ Нова измена, Ахчин улази уместо Босанчића.

46′ Почело је 2. полувреме. Једна измена у нашем тиму, на голу је сад Манојловић.

45′ Крај полувремена, резултат је 1:0 за наш тим.

40′ Дебитант Босанчић показује квалитет, али се види да није спреман.Аврамовски је добро ушао у утакмицу и пружа добру партију.

35′ И Оњило покушава главом, шутира под пречку, а голман Залокар избија лопту у корнер. #крсцзв #фкцз

34′ Деспотовић је пробао главом после центаршута С. Ђорђевића, али голман Кршког је на месту.

30′ Кршко се ослободило пристика и створило две полу прилике, али је наша одбрана добро реаговала и избацила лопту у корнер.

25′ Утакмици присуствује нешто више од две стотине гледалаца.

23′ Игра се на половини домаћина, Звезда има посед лопте, али нема правих шанси

20′ Поново Оњило покушава из шеснаестерца, овај пут је његов шут изблокиран.

17′ Оњило из казненог простора шутира високо изнад гола

13′ Одлична лопта Босанчића у контри за Деспотовића који чувара и шутира поред гола са око 15 метара.

7′ Аврамовски је извео слободан ударац са десне стране, близу аут линије, лопта је имала јак фелш и завршила у даљим рашљама.

7′ ГОООЛ! Аврамовски

3′ Караклајић је одиграо леп дупли пас са Босанчићем, изашао сам испред голмана и шутирао лоше, поред гола.