Звезда убедљива у Косјерићу

38

Кошаркаши Црвене звезде Телеком тријумфовали су на гостовању у Косјерићу. Црвено-бели су убедљивом победом над Црнокосом 89:63 прекунили низ од три узастопна пораза и апсолутно заслужено славили 10. тријумф у Суперлиги Србије.

Изабраници тренера Дејана Радоњића у потпуности су оправдали улогу фаворита, а већ после првог полувремена стекли су 23 поена вишка што им је омогућило да меч рутински приведу крају. Црвено-бели су врло добро играли у нападу, проток лопте је био знатно бољи о чему сведочи податак да је Звезда имала чак 20 асистенција. Уз добру тимску игру у нападу, црвено-бели су убацили чак 50 поена у првом полувремену, а у истом ритму су наставили и у других 20 минута.

Тренер Радоњић у овом мечу био је у прилици да расподели минутажу и растерети носице игре, а млади играчи Звезде су то на прави начин искористили. Звезда је имала доминацију у скоку, ухватила је 34 лопте, чак 10 више од ривала, а највеће вођство на утакмици забележено је у 32. минуту када су тројком Ребића црвено-бели стекли 31 поен вишка (75:44).

У последњем колу које је на програму у среду 4. јуна Црвена звезда Телеком дочекује Металац из Ваљева и то пред празним трибинама због казне директора КЛС услед инцидената на 228. вечитом дербију.

Црнокоса – Црвена звезда Телеком 63:89 (18:27, 9:23, 15:26, 21:23)

Црнокоса: Јањушевић 8, Вујошевић 14, Никић, Папић 6, Милошевић 2, Петронијевић, Радић 4, Станимировић 11, Павловић 4, Станојевић 12, Огњеновић 2.

Црвена звезда Телеком: Ребић 11, Митровић 11, Лазић 5, Блажич 9, Симоновић 5, Марјановић 6, Катић 15, Нелсон 8, Џенкинс 4, Липовиј 2, Драгићевић 5, Тејић 8.