Црвено-беле повеле, па стале

23

Одбојкашице Црвене звезде доживеле су пораз на старту финалне серије плеј-офа од Партизан Визуре резултатом 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:14).

Само у првом сету црвено-беле су биле равноправне са вечитим ривалкама, тај сет успеле су и да добију.

После тога изабранице Ласла Лукача нису успеле да освоје још неки сет и меч учине неизвеснијим. Прво је домаћин изједначио, уследио је потом сет у коме је Црвена звезда, уз први, пружила мало јачи отпор. Ипак, изгубила га је. У четвртом су црвено-беле потпуно пале у игри и на крају лако изгубиле.

Партизан Визура је повела 1:0 у серији која се игра до три победе, а други меч игра се у суботу (5. април, 18 часова, РТС 2) на истом месту.

Партизан Визура – Црвена звезда 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:14)
Дворана: СЦ „Визура”. Гледалаца: 600. Судије: А. Поповић (Ср. Карловци), В. Симоновић (Крагујевац). Трајање меча: 103 минута. Резултат у серији: 1:0.
ПАРТИЗАН ВИЗУРА: Булић 9, Савић 9, Ранковић 9, Буша 8, Мирковић 4, Бошковић 27, Степановић (либеро), Лозо 1. Нису играле: Петровић, Алексић, Чикириз, Ћировић. Тренер: Дарко Закоч.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 7, Поповић 5, Хелић 19, Кецман 2, Лукић 5, Миловиц 4, Пушић Јакшић, Чанак 1, Миленковић 7. Нису играле: Маринковић, Новаковић. Тренер: Ласло Лукач.