Звездини јуниори на +47

22

Селекција Црвене звезде Телеком до 18 година играће четврту годину за редом у финалу Најк квалификационог турнира за јуниоре. У полуфиналу такмичења црвено-бели јуниори су забележили још једну убедљиву победу савладавши Цедевиту са 95:48.

Неизвесно је било само у првих шест минута утакмице када је резултат гласио 12:10. Затим је уследила велика серија изабраника Слободана Клипе који су блистали у другој и трећој четвртини дозволивши ривалу да у том периоду постигне само 16 поена. Фантастична одбрана резултирала је са великим бројем контри које су црвено-бели атрактивно решавали па су већ након 30 минута игре имали 42 поена предности (75:33) и решили свако питање победника.

Финални меч турнира на програму је у недељу од 15 часова када ће ривал јуниорима Црвене звезде Телеком бити екипа ИНСЕП-а. Ове две екипе састале су се већ у групној фази такмичења када су црвено-бели славили резултатом 77:54.

Црвена звезда Телеком – Цедевита 95:48 (26:17, 20:8, 29:8, 20:15)

Аранитовић 8 (6ск), Анђелковић 4 (6ас), Ђоровић 8 (4ск), Остојић, Кенић 4, Стојановић 23 (5ск), Ракићевић 3, Лазаревић 10 (13ск), Јековић 14 (6ск), Радовановић 17 (5ас, 4ск), Стајковски, Миладиновић 4.