Звезда у финалу Купа Србије

23

Одбојкашице Црвене звезде прве су финалисткиње 48. Купа Србије и на добром су путу да одбране трофеј који верно чувају у својим витринима последње четири сезоне.

Црвена звезда је у првом полуфиналу у Старој Пазови, победила ТЕНТ из Обреновца са 3:1, по сетовима 25:20, 25:23, 24:26 и 25:20, после 109 минута игре. Статистика

Прва два сета су изабранице Ласла Лукача добиле захваљујући бољој игри у финишу. Истина, у другом сету Црвена звезда је водила са 24:20, а ТЕНТ успео да смањи на 24:23 и имао је контранапад за изједначење.

Трећи сет је почео вођством ТЕНТ-а од 6:2, а црвено–беле су изједначиле “тек” на 16:16, а први пут у трећем сету повеле са 17:16. Уследила је игра поен за поен, да би потом Црвена звезда од 21:20 стигла до 23:20. Узвратиле су Обреновчанке и смањиле на 23:22, а после тајм-аута Ласла Лукача изједначиле на 23:23. Серијом 4:0, ТЕНТ је стигао до прве сет лопте, 24:23, коју је Црвена звезда анулирала. Другу сет лопту је ТЕНТ искористио (26:24) и смањио резултат на 2:1 у сетовима за Црвену звезду.

У четвртом сету се на почетку водила изједначена борба, да би ТЕНТ на првом техничком тајм–ауту имао предност од једног поена (8:7), док је на другом техничком одмору било 16:15 за Црвену звезду. Повела је Црвена звезда затим са 19:15, па са 22:16. Серијом 4:0, ТЕНТ је смањио на 22:20, па је Ласло Лукач затражио 30 секунди предаха. После тајм–аута, Црвена звезда је повела са 24:20, реализовала прву меч лопту за коначних 25:20 и 3:1 у сетовима.

У другом полуфиналу, од 18,30 часова, играће Јединство – Партизан Визура.

Финале је на програму у недељу, 16. фебруара од 17,00 часова (РТС).