Звезда у финалу турнира у Ваљеву

70

Рукометаши Црвене звезде савладали су ОРК Металац у Ваљеву са 28:21 у полуфиналу трећег меморијалног турнира “Никола Јевремовић Гужва“. Црвено-бели су у другом полувремену сломили отпор домаћег тима и пласирали се у финале, где ће играти против Металопластике.

Металац је парирао Звезди у првом полувремену, које су рукометаши из Београда решили у своју корист са 12:10. У другом делу игре црвено-бели су заиграли знатно боље и прилично лако савладали домаћи тим.

У редовима Црвене звезде истакао се 18- годишњи Младен Шотић, који је постигао седам голова. По шест погодака забележили су Војислав Брајовић и појачање Никола Лазић.

ОРК Металац – Црвена звезда 21:28 (10:12)

Хала спортова, Ваљево. Гледалаца: 1000. Судије: Јевремовић и Радосављевић (Ваљево). Искључења: ОРК Металац 10 минута, Црвена звезда 18 минута.

ОРК Металац: Радојичић 2, Јелић 1, Јокановић, Стојановић, Лукић 7 (2), Крунић, Вујић 5, Лаковић 3, Муцић 3, Ђорђевић (6 одбрана), Јовановић, Илић, Симеуновић (4 одбране), Грујичић.

Црвена звезда: Лазовић 1, Торбица, Пантелић, Алчаковић 4 (1), Лазић 6, Косановић, Шотић 7 (1), Цупара (7 одбрана), Огризовић, Нешовановић 2, Кајганић, Павлов 1, Анђелић 1, Брајовић 6 (2), Мартиновић, Антељ (8 одбрана).

Црвено-бели ће у финалу турнира играти против Металопластике, која је у првом полуфиналном мечу савладала Партизан резултатом 33:29.

Претходни текстЕвролигин турнир од 21-23. фебруара у Београду
Следећи текстСтојановић: Следи рад на тактици