Милениум прејак за црвено-беле

77

Рукометашице Црвене звезде убедљиво су поражене у 10. колу Супер лиге Србије против првопласиране екипе БМС Милениума са 23:37. Црвено-беле су на овом мечу биле ослабљене неиграњем најбоље рукометашице и првог стрелца лиге Катарине Радовић, што се на крају одразило кроз висок пораз.

Младој екипи Црвене звезде су пресудиле некадашње играчице црвено-белих Сандра Филиповић, Марија Обрадовић и Тања Богосављевић, које су постигле 22 од 37 голова Милениума на овом мечу. Изабранице Славенка Жерајића су успешно одолевале само у првих десет минута, када је било 8:6 за домаћи тим, а касније је до изражаја дошла разлика у квалитету и изостанак најбоље играчице црвено-белих. Милениум је серијом од 9:3 стигао до плус осам (17:9) крајем првог полувремена.

Лидер на табели је у наставку игре повећао предност и рутински привео меч крају. Најефикаснија на утакмици била је Сандра Филиповић, први стрелац Милениума, са 12 голова, док се у редовима Црвене звезде истакла Данијела Мистрић са 10 погодака.

БМС Милениум – Црвена звезда 37:23 (21:13)

Дворана: Шумице. Гледалаца: 150. Судије: Добросав Кнежевић и Срђан Лончаревић (Београд). Седмерци: Милениум 1 (1), Црвена звезда 9 (6). Искључења: Милениум 10, Црвена звезда 4 минута.

Милениум: Филиповић 12 (1), И. Цветиновић, Станисављевић 3, Богосављевић 4, Ђукић, Кужет, Јеремић, Обрадовић 6, Љ. Павловић, З. Цветиновић, Савко, Драгаш 1, Поповић 7, Јањушевић 4.

Црвена звезда: Марић 3, Ђукић, Манчић 1, Мистрић 10 (5), Јевремовић 2, Лежаја, Михајловић, Џафић 4, Крстић, Домби, М. Милојевић, Миличевић, Лапчевић 2, Ј. Милојевић 1, Чолић.

Црвено-беле су овим поразом склизнуле са петог на шесто место првенствене табеле, а прилику за поправни имаће већ у четвртак, када ће у оквиру 11. кола дочекати тим Макс Спорта, који дели последње место са екипом Јуниора.