Звезда потопила Наис

58

Ватерполисти Црвене звезде забележили су нову победу у домаћем првенству. У 8. колу Прве А лиге екипа Дејана Савића била је боља од Наиса – 12:3.

Звезда је одлично је кренула и наш тим је повео преко Филипа Кљајевића. На крају прве четвртине било је 4:1.

У другој деоници су постигнута само два гола. Аврамовић је са петерца Звезди донео четири гола предности, да би Милошевић пред крај првог полувремена смањио резултат на 5:2.

Звезда је у наставку постигла још седам голова и на крају славила са 12:3.

Одмарали су Шефик, Прлаиновић и Рађен, а Дејан Савић је шансу указао и млађим играчима, Колашинцу, Јовановићу и Тановићу, који је бранио у другом делу четврте четвртине.

Најефикаснији у нашем тиму био је центар Никола Вукчевић са три гола. Пратили су га Ивошевић и Аврамовић са по два поготка.

Црвена звезда – Наис 12:3 (4:1, 1:1, 3:0, 4:1)
Базен: Влахо Бата Орлић. Гледалаца 200. Судије: Анђелић и Виријевић. Играч више: Црвена звезда 10 (2), Наис 5 (2). Петерци: Црвена звезда 1 (1).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Драксимовић, С. Рашовић 1, Јовановић, Ивошевић 2, Кљајевић 1, Вукчевић 3, Аврамовић 2, В. Рашовић 1, Ранђеловић 1, Вапенски 1, Колашинац, Ман, Тановић, Милићевић.
НАИС : Лазић, Костић, Чавић 1, Милић 1, Садиковић , Милијановић, Живић, Ђурђевић, Стевановић, М. Милошевић, Ракоњац, Д. Милошевић 1, Живковић, Павић.

Следеће недеље се игра завршни турнир Купа Србије, а 1. фебруара Звезда гостује Дунаву у Новом Саду.

Табела: Раднички 24, Црвена звезда 21, Партизан 15, Војводина 15, Бањица 12, Наис 4, Жак 4, Дунав без бодова.