Звезда протутњала Загребом

68

Црвено-бели су веома квалитетном игром, пре свега у одбрамбеним задацима неутралисали најопасније играче Загрепчана, трасиравши себи пут ка убедљивој победи, петој у низу у регионалној АБА лиги.

А, није тако деловало на самом почетку утакмице. Цибона је дуел отворила серијом 4:0, а недуго затим на семафору је било 8:4 за Цибону. И то је било све од домаћина, када је у питању њихово вођство на овој утакмици. Звезда је серијом Мајкла Скота и капитена Игора Ракоћевића најпре дошла до изједначења (15:15), а на окончању уводних 10 минута имала је пет поена у своју корист.
Одбрана тима Владе Вукоичића била је на изванредном нивоу у другој деоници, па је прву осетну предност Звезда имала након три и по минута игре у којима није примила ниједан кош – 27:18. До полувремена Цибона није успела да приђе на мањи заостатак, шта више Звезда је „заокружила“ предност на целих 10 поена (26:36). О разноврсности игре гостију најбоље одсликава податак да се чак девет кошаркаша уписало у стрелце у првих 20 минута.

Најтежи период меча Звезда је имала почетком треће деонице, када је Цибона серијом 12:2 успела да се врати у живот и дође до изједначења (38:38). Напади Звезде били су конфузни, па је тренер Вукоичић често тумбао тражећи праву петорку. Улазак Митровића донео је побољшање у игри, а тројке Радивојевића и Савовића су вратили осетну разлику – 40:48. У финишу ове деонице следи и феноменално закуцавање Симоновића за 53:42 у корист Звезде, а у том моменту двораном се проломило „Мршићу одлази“! навијачи Цибоса изгубили су стрпљење за свог стратега.

Последњих 10 минута протекло је у одржавању разлике гостију. Црвено-бели су највећу предност на утакмици имали у 37. минуту када су водили са 15 разлике (65:50), али је до краја утакмице Цибона успела да колико толико спаси част и дође на подношљивих минус осам разлике.

Цибона – Црвена звезда ДИВА 63:71 (16:21, 10:15, 19:19, 18:16)
Дворана: Дражен Петровић. Гледалаца: 3.000. Судије: Пукл, Петек, Милојевић.
ЦИБОНА: Кус 11, Зубчић 9, Машић 3, Картер, Марчинковић 2, Розић 4, Јагодић Куриџа 2, Андерсон 2, Строубери 19, 4укр, Жижић, Хамилтон 11, 14ск, Ковачевић. Тренер: Вељко Мршић
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДИВА: Цветковић, Браун 6, Суботић, Ракочевић 13, 3ск, 3ас, Митровић 2, Симоновић 9, 5ск, Савовић 12, 14ск, Катић 10, Радивојевић 8, 7ас, Нелсон 6, Скот 3, 4ск. Тренер: Влада Вукоичић