Победа црвено белих над Зајечаром

23

Успели су наши рукометаши да преболе пораз који су доживели у среду у Новом Саду победивши Зајечар са 33:31 (17:14) у 7. колу Меркур одигурања Суперлиге.

Гости су повели на почетку меча са 2:0, али црвено бели преузимају иницијативу и долазе до предности. Наши рукометаши потом долазе до највеће предности на овом сусрету од плус пет (16:11) највише захваљујући головима Докића, Живковића и Ћирића. Ипак до краја полувремена Зајечарци смањују на 17:14.
Гости су успели да смање на само гол заостатка на почетку другог дела игре. Црвено бели поново долазе до озбиљније предности (24:21), али ипак поново улазе у неизвесну завршницу. у 54. минуту долази до изједначења. Међутим, изабраници Ненада Перуничића су искористили играча више на терену и врло брзо поново дошли на плус 3 и до краја меча одржавали предност. На крају су славили резултатом 33:31.

Црвена звезда – Зајечар 33:31 (17:14)
Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 300. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Црвена звезда 3 (3), Зајечар 1 (0). Искључења: Црвена звезда 10, Зајечар 14 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (9 одбрана, 1 седмерац), Живковић 7, Милошевић 1, Шљиванчанин 1, Петровић, Шотић 1, Цупара (2 одбране), Лековић 1, Ћирић 4, Докић 8 (3), Давидовић, Анђелић 4, Брајовић 6, Милутиновић, Антељ.
ЗАЈЕЧАР: Коцић (11 одбрана), Атанасковић, Меркл, Шипка 3, М. Ћирић, Ђорђевић 5, Генчић, Жупањац 4, Вељковић 4, Петковић 9, Станојевић, А. Ћирић, Томић (2 одбране), Јанићијевић 3, Таразага, Денић 3.