Црвено-белима вечити дерби

38

Црвена звезда је славила победу у вечитом дербију 3:1. После 104 минута игре, екипа Душка Николића савладала је Партизана и тако уписала и другу тројку у Винер Штетише Супер лиги. Црвено-бели су мање грешили од противника који је у заједничком храму “Шумице” имао улогу домаћина. Поред тога Звезда је била боља и у блоку, а интересантно је да су момци са Маракане забележили 15 блокова, а Партизан 11 и да је у црвено-белом предњачио Александар Околић који је поставио 7 блокова.

Михајло Митић, капитен Црвене звезде: – Свака победа у вечитом дербију је јако битна, па тако и ова. Играли смо са пуно успона и падова, али на срећу Партизан то овога пута није успео да искористи, осим у трећем сету. Није то била квалитетна утакмица, али понављам најважнија ствар је да смо победили.
Душко Николић, кормилар Црвене звезде: – Важан је континуитет победа, ово је практично трећи званични тријумф, рачунајући и меч Супер купа. Увек је тешко у дербију и ту фаворита никад нема. Гледајући све параметре били смо бољи практично у свим елементима што је материјализовано резултатом. Ипак, мислим да смо могли и лакше са завршимо посао да није било неких наших грешака, а типичних за ову екипу. Улазимо у паклен ритам утакмица, почиње и Лига шампиона, па ћемо морати да водимо рачуна о броју грешака са наше стране

Партизан Термоелектро – Црвена звезда 1:3 (17:25, 20:25, 25:20, 18:25)

Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 400. Судије: Н. Давидовић и Д. Рогић (обојица из Београда). Трајање меча: 104 минута.
ПАРТИЗАН ТЕРМОЕЛЕКТРО: Минић 25 (41-18, 6 гр, 6 избл, 3 бл, 4 ас, 3 сг), Брђовић 1 (1-1, 2 сг), Палибрк 5 (10-3, 2 гр, 1 избл, 2 бл, 2 сг), Стељић 10 (21-8, 2 гр, 3 избл, 2 бл, 23 пријема), М. Николић 15 (32-14, 3 гр, 5 избл, 1 бл, 1 сг, 35 пријема, 1 гр), Лопар 3 (3-3, 2 сг), Рајковић (либеро 1, 25 пријема, 3 гр), П. Николић 4 (3-1, 3 бл, 2 сг), Пантић, Јокановић. Нису играли: Поповић, Јевтић (либеро 2). Тренер: Милан Ђуричић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 11 (6-3, 1 избл, 7 бл, 1 ас, 1 сг), Копривица 4 (11-4, 2 избл, 10 пријема, 1 гр), Јаковљевић 15 (21-11, 2 избл, 1 бл, 3 ас, 16 пријема, 2 гр), Митић 7 (4-3, 4 бл, 2 сг), Петковић 17 (35-16, 6 гр, 4 избл, 1 бл, 3 сг), Ћелић 8 (12-6, 1 гр, 1 избл, 2 бл, 2 сг), Вујић (либеро, 18 пријема), Перић, Стоиловић 3 (7-3, 1 гр, 1 избл, 2 сг, 21 пријем), Буцуљевић. Нису играли: Гмитровић, Милутиновић. Тренер: Душко Николић.