Шампионке поражене на старту

33

Премијера Винер штедиша лиге за даме, у утакмици између Црвене звезде и Јединства из Ужица дала је победника после дугих пет сетова.

Изабранице Ратка Павличевића нису успеле да славе против очигледно слабијег противника те су паркет у Шумицама напустиле погнутих глава. Ужичанке су после тешке борбе успеле да добију први сет, али је зато други и трећи период заслижено припао борбеним црвено белим дамама. Нажалост са агресивном игром, подмлађене шампионке Србије нису наставиле и у остатку утакмице, стога су гошће узеле залет и са 16:25 у четвртом и 12:15 у „златном сету“ забележиле своју прву победу и на најлепши начин отвориле још једну сезону.

Црвена звезда – Јединство 2:3 (23:25, 25:13, 25:18, 16:25, 12:15)
Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 150. Судије: Станислава Симић и Светлана Зотовић (обе Београд). Трајање меча: 116 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић 14, Војнић-Пурчар 8, Бјелица 26, Стевановић 16, Кецман 5, Миловиц 5, Пушић (либеро), Будровић, Чанак, Симић, Кубура 1, Маринковић. Тренер: Ратко Павличевић.
ЈЕДИНСТВО: Тривунић 12, Јелисавчић 3, Томашевић-Петрић 19, Алексић 12, Чешљар 5, Радовић 12, Спасенић (либеро), Трипковић, Кутлешић, Секулић, Компировић, Трајковић.