ПАО надвисио Звезду

36

У првом мечу међунардног турнира у Софији Црвена звезда ДИВА поражена је од вишеструког првака Европе, Панатинаикоса, резултатом 70:64 (14:12, 16:11, 17:16, 23:25).

Почетак меча обележило је много грешака са обе стране па је на крају прве деонице резултат износио само 14:12 у корист Панатинаикоса. У другој четвртине ниво одбране остаје на високом нивоу, али у нападу обе екипе имале су много проблема са организацијом. За разлику од Панатинаикоса, Црвена звезда ДИВА имала је доста проблема са шутем (1/10 за три). У свом последњем нападу у првом полувремену Панатинаикос је постигао кош и одлази на највећу предност, која је уједино значила и резултат на крају другог периода (30:23).

Почетак другог полувремена обележио је Вук Радивојевић који је са две везане тројке вратио потпуно у игру Црвену звезду (32:29). Одбрана Звезде је константно била на високом нивоу и после офанзивног скока и коша уз фаул Цветковића, Звезда дошла је до првог изједначења још од прве четвртине (36:36). Ипак, након тога после малог опуштања у игри, Панатинаикос је направио серију 11:3 и отишао на одмор при резултату 47:39. Наставак доноси доста пропуста у одбрани црвено-белих. Након једне изгубљене лопте Панатинаикос је дошао до лаких поена  из контре и отшап на највећу предност (68:51) три минута пре краја.

Та предност је била недостижна за играче Звезде и Грци су привели мирно меч крају. Ово је био први пораз Црвене звезде у припремном периоду. Црвено-бели сутра играју свој меч за треће место на турниру против пораженог тима из меча Лукоил-Барселона. Почетак утакмице заказан је за 16х.

Црвена звезда ДИВА – Панатинаикос 64:70 (12:14, 11:16, 16:17, 25:23)
Црвена звезда ДИВА: Човић  4, Савовић  4, Ракочевић  11, Симоновић 1, Катић 3, Браун  14(8 ск), Цветковић  7, Алмонд 6, Радивојевић  10, Смиљанић, Суботић 2, Митровић
Панатинаикос: Мациулис 11, Кичен 10, Пенко 9, Брамос 11, Скорцијанитис 18, Тсартсарис 2, Ђанопоулос 4, Ксантопоулос 3, Амстронг 2, Скордилис, Коматос

Претходни текстЈанковић: „Тежак ритам утакмица“