Црвено-бели поражени од Лукоила

46

Црвена звезда ДИВА поражена је у борби за треће место на међунардном турниру у Софији од бугарског Лукоила резултатом 85:75.

Црвено-бели су ушли у меч јако мотивисано и убрзо су дошли до предности од девет разлике (13:4). После тајмаута Лукоила уследио је мали пад, што је бугарска екипа искористила и отишла на први одмор са вођством 22:20.

У наставку Лукоил је кренуо јако агресивно и убрзо дошао до највеће предности (32:25). Тајмаут који је тражио Миливоје Лазић, пробудио је црвено-беле па су јаком одбраном и одличним решењима у нападу направили серију 12:0 и преузели вођство. До крај деонице бугарски шампион је успео да врати резултатску равнотежу, али је Смиљанић у последњој секунди погодио тројку за предност Звезде 43:40.

Друго полувреме донело је чврсту игру под оба коша. Играло се поен за поен па је резултат на крају треће деонице износио 65:61 за Лукоил. У последњој четвртини црвено-бели су имали доста проблема у одбрани и после једне тројке на два и по минута до краја, Лукоил је стекао највећу предност у мечу (83:72). То је било недостижно за играче Звезде и бугарски тим је однео победу.

Црвена звезда ДИВА – Лукоил Академик 75:85 (20:22, 23:18, 17:25, 15:20)
Црвена звезда ДИВА: Алмонд 15, Ракочевић 10, Браун 4 (12ск), Цветковић 9, Савовић 5, Симоновић, Катић 13 (5ск), Суботић 7, Човић 6, Радивојевић 1, Митровић, Смиљанић 5
Лукоил Академик: Грин 15, Хит 8, Абукар 16, Стојков 5, Банев, Воткинс 6 (6ск), Аврамов 19, Веселинов 4, Масамба 5, Маринов 2, Колев 4, Грозев