Црвена звезда славила у „вечитом“ дербију

44

Црвено бели су савладали Партизан са 29:26 (15:12) у последњем колу Меркур осигурања Супер лиге и тако завршили сезону победом над шампионом Србије.

После уводног испитивања снага и равноправне игре у првих 20 минута, наши рукометаши серијом од 4:0 долазе до вођства од 12:9. У тим тренуцима феноменални су били Докић, Анђелић и Живковић и Звезди доносе предност од три гола на полувремену. Са два брза гола на почетку другог дела игре изабраници Ненада Перуничића долазе до плус 5 (17:12), међутим „вечити“ ривал долази до своје игре и смањује резултат на само гол заостатка. У наставку се водила велика борба и сусрет је ушао у егал. Имали су гости предност од два гола (20:22), али се црвено бели нису предавали и у 54. минуту је било нерешено 25:25. У завршници меча наши рукометаши су одличном одбраном и добрим решењима у нападу стекли предност и тријумфовали у овом дербију са 29:26. Црвена звезда је победом у „вечитом“ дербију завршила сезону за заборав, али са надом да ће ова млада екипа која је стекла искуство играња са најбољим тимовима из региона остати на окупу и доказати своју вредност у годинама које долазе.

Црвена звезда – Партизан 29:26 (15:12)
Дворана: Шумице. Гледалаца: 450. Судије: Мошорински и Панџић. Седмерци: Црвена звезда 1 (1), Партизан 1 (1). Искључења: Црвена звезда 6, Партизан 10 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (9 одбрана), Живковић 6, Милошевић 1, Шљиванчанин 2, Ољача, Пушица 1, Шотић, Томић (1 одбрана), Петровић, Ћирић 2, Докић 9 (1), Анђелић 7, Брајовић, Милутиновић, Митровић 1, Антељ.
ПАРТИЗАН: Васић  (6 одбрана), В. Илић, Мандић 3, Радановић 3, Максић 5 (1), Кладарин 1, Радивојевић 1, Мршуља, Бабић 2, Н. Илић, Костадиновић 5, Радовановић (7 одбрана), Мештер 2, Марсенић 4, Потић, Поповић.