Звезди и други меч

47

Одбојкашице Црвене звезде тријумфовале су и у другој утакмици финалне серије плеј офа над екипом Спартака резултатом 3:1.

Концентрација, али и веће стрпљење пресудило је четврти сет у коме су наше одбојкашице резултат 23:21 за само два минута претвориле у 26:24.
Боље су стартовале одбојкашице Спартака, али су црвено беле грације знале како да узврате. Водиле су изабранице Ратка Павличевића 10:6 и полако повећевале разлику, да би „голубице“ пружиле снажнији отпор и успеле да изједначе (23:23), али грешке које су правиле гошће , Звездашице су умеле да казне.
И други сет су боље отвориле изабранице Дамира Петковића које су одржавале предност, док су девојке Црвене звезде све време јуриле резултат. Други сет је припао гошћама, што је била иницијална каписла за црвено беле да у наставку заиграју ангажованије.

Трећи период је припао домаћину који је од старта узео примат, а предњачиле су Кецман и Ракић које су упослиле саиграчице и повеле у сетовима. У наставку, Суботичанке су биле на корак да изборе тај брејк, али се Бојана Радуловић непогрешивим сервисима потрудила да осујети сваки напад противника. Смеч Љубице Кецман за 25:24, а онда и аут „голубица“ (26:24) значи да само још једна победа наше девојке дели од титуле првака државе!

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НИС СПАРТАК 3:1 (25:23, 20:25, 25:16, 26:24)
Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 500. Судије: Ковачевић, Вилимановић. Трајање меча: 103 минута. Резултат у серији: 2:0.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Будровић 2, Ракић 18, Поповић 7, Радуковић 1, Кубура 5, Кецман 19, Валчић (либеро, 18 пријема), Лукић 7, Стевановић 7. Нису играле: Чанак, Пушић, Медаревић. Тренер: Ратко Павличевић.
НИС СПАРТАК: Мемишевић (либеро, 25 пријема), Трнић 11, Цветичанин 8, Хелић 22, Д. Раденковић 5, Т. Матић 14, Олуић 1, Мрдак 8, Д. Матић 1. Нису играле: Вујчин, К. Раденковић. Тренер: Дамир Петковић.