Звезда боља од Напретка

39

Рукометаши Црвене звезде победили су Напредак са 29:23 (16:10) у 22. колу Меркур осигурања Супер лиге.

Црвено бели су веома лако савладали госте из Крушевца. Од почетка меча су одличном одбраном и ефикасним нападом дошли до предности коју су током првог полувремена постепено повећавали. На одмор је наша екипа отишла са 16:10. И у наставку сусрета су наши рукометаши били веома расположени. Анђелић је пружио веома добру партију, а Докић је био веома прецизан са седам метара, док је Косановић бриљирао на голу. Када све функционише како треба онда не чуди ни Звездино вођство од 10 голова разлике у 50. минуту (26:16). Гости су ипак до краја успели да ублаже пораз и стигну до коначних 29:23.
Међутим ова победа наших момака неће донети нове бодове у Љутице Богдана јер су Звезди одузета још два бода због неисплаћених обавеза према бившим играчима. Црвено бели заузимају 9. место на табели са 20 бодова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НАПРЕДАК 29:23 (16:10)
Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 100. Судије: Остојић и Рајковић. Седмерци: Црвена звезда 5 (5), Напредак 8 (6). Искључења: Црвена звезда 16, Напредак 6 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (2 одбране), Пауновић, Живковић 3, Шљиванчанин 3, Пантелић, В. Томић, Ољача, Павић 3, Косановић (12 одбрана), Пушица 4, А. Томић, Петровић, Ћирић 2, Докић 8 (5), Анђелић 5, Брајовић 1.
НАПРЕДАК: Радошевић, Јовановић 3, Ћирковић, Михајловић 2, Милановић, Шукић 1, Арсић, Миловић 1, Џамић (13 одбрана), Спасић 6 (1), Миљковић 1, Миковић 1, Зубић 5 (3), Ранђеловић, Андрејић 3 (2), Зујић.