Жал за пропуштеном победом

42

Црвена звезда је показала да може да се носи са фаворизованим Макабијем иако је поражена у Хали Пионир резултатом 76:83. Гост је током целог меча водио, али се наши нису предавали и два минута пред крај су дошли на само кош предности 73:75. Нажалост за више снаге нису имали и иницијативу је поново преузео Макаби, а потом и завршио меч у своју корист.

Tренер црвено-белих Светислав Пешић био је задовољан приказаном игром свог клуба:
Играли смо доста дисциплиновано, у сваком моменту смо знали шта желимо. Играчи су доста добро реаговали, све што смо спремали, успели смо да применимо. То је разлог што смо ушли у егал утакмицу. А, онда је Смит погодио тешку тројку. Штета је што смо пропустили победу. То би била најбоља награда за момке који сваког дана тренирају са великим ентузијазмом. Направили смо четири грешке у последња три минута. Можда је до изражаја дошло и наше неискуство. Одмах сам на то скренуо пажњу играчима и на то ћемо да радимо– истакао је Пешић.