Звезда поражена у Загребу

38

Рукометаши Црвене звезде поражени су у шестом колу СЕХА лиге. Екипа Загреба убедљиво је славила 32:19 (15:7). У досадашњем делу првенства наши играчи , забележили су само једну победу.

Звезда није успела да се озбиљније супротстави домаћој екипи, па је већ после првог полувремена било јасно ко ће уписати нове бодове. Било је пуно грешака, без континуитета у игри, па је предност Загреба износила осам погодака. Изабраници Ненада Перуничића покушали су да резултат  смање у наставку али је хрватски представник до краја одиграо без опуштања и стигао до убедљиве победе.У  тим тренуцима доминирао је голман Шего, његове одбране омогућиле су домаћину  брзе контре и пуно лаких погодака. У нашем  тиму расположени су били само Суџум и капитен Надовеза.
Привремени тренер (док је Игор Бутулија суспендован) Ненад Перуничић истиче да Звезда плаћа данак тешком распореду.
Није нам лако да играмо на овај начин. Ритам је претежак за нас. Немамо довољно играча у ротацији, клупа нам је више него танка. Имамо и проблема са повредама, када се све то склопи, тешко је очекивати да тријумфујемо у Загребу.

Дворана: Кутија шибица. Гледалаца: 300, Судије: Начевски и Николов (Македонија). Седмерци: Загреб 1 (1), Црвена звезда 4 (3). Искључења: Загреб 6, Црвена звезда – минута.
Загреб: Шего (13 одбрана), Пешић (7 одбрана), Марић 1, Брозовић 3, Степанчић 3, Копљар 3, Матулић 3, Шпрем 2, Шпилер 5, Штрлек 6, Хорват 3, Ј. Валчић 2, Вукић, Балић, Калеб 1, Гојун.
Црвена звезда: Јерај (2 одбране), Косановић (6 одбрана), Живковић 3, Пуцељ 1, Пантелић, Надовеза 6, Павић, Пушица, Иванчев, Шљиванчанин, Ћирић, Докић 1, Блечић, Анђелић, Суџум 8(3).