Црвено-бели надиграни у Загребу

52

Црвена звезда изгубила је у 6.колу АБА лиге против Загреба резултатом 102:85. Велики тријумф у прошлом колу против словеначког Златорога умањен је великим поразом наших у гостима.

Наши кошаркаши су од самог старта утакмице играли лоше и већ на прво полувреме отишли са 26 поена заостатка. На резултат су утицале највише лош шут са линије слободних бацања, три техничке грешке, од којих су само две тренера Светислава Пешића, који је због тога остатак утакмице морао да проведе у свлачионици. Трећа деоница поправила је мало слику Црвене звезде, али чим би наши смањили предност направили би велику грешку, промашили зицер, дозволили противнику да има чист шут за три поена.Тада и нада за сваким преокретом је била завршена те се последњих десет минута играло како би се сазнао коначан резултат.
Наредног викенда Црвена звезда гостује Хелиосу у Домжалама.
Загреб – Црвена звезда 102:85 (33:19, 31:19, 14:21, 24:26)
Загреб: Мулаомеровић 23, Машић 10, Симон 13, Бабић, Касун 20, Ндиага, Меј, Меј 24, Ранчић, Ожболт 8, Шарић 2.
Црвена звезда: Човић 7, Цветковић 4, Марковић, Лазић 2, Недовић 2, Лешић 9, Суботић 10, Николић 5, Мориосн 27, Милутиновић 15, Б. Поповић, П. Поповић 4.

Претходни текстЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОФК БЕОГРАД 3:1 (2:1)