Поразом све даљи од Јадрана

62

ФМП – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 97:87 (27:22, 21:30, 22:20, 27:15)

Дворана у Железнику. Гледалаца: 1.000. Судије: Нешковић (Краљево), Чукаловић,
Воркапић (Београд). Освојене лопте: ФМП 15, Црвена звезда 4. Изгубљене лопте: ФМП
11, Црвена звезда 21. Асистенције: ФМП 21, Црвена звезда 10. Личне грешке: ФМП 26,
Црвена звезда 23. Пет личних грешака: Радивојевић (ФМП), Недовић (Црвена звезда).

У претпоследњем колу Суперлиге Србије, кошаркаши Црвене звезде поражени су у дуелу
са екипом ФМП-а, резултатом 97:87 ( 27:22, 21:30, 22:20, 27:15 ).

Прва четвртина овог меча протекла је у углавном изједначеној игри у којој се Црвена
звезда боље снашла у првом делу, али је серијом у последњих пар минута ФМП први
пут озбиљније резултатски „побегао“. Наши играчи у том периоду игре највише су се
ослањали на нападе из спољне линије, а у томе су се највише истакли Бакић и Недовић.
Доста слабу одбрану под кошем, користио је веома расположени Миле Илић, несуђено
појачање наше екипе. У другој четвртини много боља игра и чвршћа одбрана. Резултат
тога и јесте предност на крају првог полувремена од +4.

У трећој четвртини смо могли да видмо готово пресликану игру из прве, с тим да
је резултат био још више изједначен, али је и представљао одличну позицију пред
одлучујући период. Опет Бакћ и Недовић уз Драгићевића преузимају највећу одговорност
у нападу, али и у одбрани улазе у проблем са личним грешкама. А онда долази до великог
пада срединог 4. четвртине. Након пар минута солидне игре, почињу да се дешавају
почетничке грешке наших играча, као на пример додавање Лешића противику тачно у
руке, фаул у нападу Бакића, испадање лопте Суботићу, а то домаћин користи и серијом
повећава предност. Чак прети да нападне предност из првог меча од 12 поена, за коју су се
борили до последње секунде. На крају ипак нису успели у томе, иако су имали последњи
шут на +10. Разултат 97-87 не може да нас задовољи, поготово због чињенице да смо били
близу победе, али морамо се тешити тиме да смо бар сачували предност у међусобном
дуелу.

Најефикаснији у тиму био је опет Немања Недовић са 21 поеном, али је меч морао
раније да заврши раније због 5 личних(3 у првом полувремену). Уз то забележио је и 4
асистенције и чак 6 изгубљених лопти. Уз њега по поенима су се највише истакли Борис
Бакић са 18(3 асистенције и исто 6 изгубљених) и Урош Николић са 17 (3 скока). Најбољи
скакач био је Сава лешић са 10 скокова, али је постигао само 7 поена. Треба поменути још
и Страхињу Драгићевића који је са 13 поена био веома користан када је било потребно.
Црвена звезда је игубила чак 21 лопту и имала само 10 асистенција, док је у ФМП тај скор
био готово супротан(11-21).